Serie A: Zieliński i Skorupski "zlani" przez Napoli! Klubowy rekord Juventusu

Napoli nie dało szans Empoli i rozgromiło rywali na własnym stadionie aż 5:1. W barwach gości całe spotkanie rozegrali Piotr Zieliński oraz Łukasz Skorupski. Juventus Turyn, zwycięstwem z Chievo Werona, wyrównał klubowy rekord pod względem liczby zwycięstw z rzędu w Serie A.

W obecnym sezonie podopieczni Maurizio Sarriego nie ponieśli jeszcze porażki na własnym stadionie. Co więcej z dziesięciu spotkań wygrali aż osiem. Empoli gra ostatnio w kratkę, jednak cieszyć może forma Polaków w barwach drużyny Marco Giampaolo. Piotr Zieliński jest kluczowym ogniwem w środkowej strefie boiska, a Łukasz Skorupski raz po raz ratuje, świetnymi interwencjami, swoich kolegów.

El Shaarawy powtórzył wyczyn Zlatana (WIDEO)

Początek meczu należał do Napoli, którzy jednak albo razili nieskutecznością, albo byli powstrzymywani przez Skorupskiego. Mimo przewagi gospodarzy, to goście otworzyli wynik. Strzał Leandro Paredesa odbił się jeszcze od jednego z zawodników Napoli, czym zmylił Pepe Reinę. Niespodzianka na Stadio San Paolo. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i już po chwili był remis. Strzelcem Gonzalo Higuain, dla którego była to już 22. bramka w tym sezonie Serie A! Nie minęło pięć minut, a piłkarze z Neapolu wyszli na prowadzenie. Pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Lorenzo Insignie.

Już chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy pech obrońcy Empoli Michele'a Camporese i gol samobójczy. W końcówce gospodarze pogrążyli rywali za sprawą Jose Callejona, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Napoli, po kilku godzinach, wróciło na fotel lidera Serie A

Napoli - Empoli 5:1 (2:1)

Bramki: Higuain 32, Insignie 37, Camporese-sam 51, Callejon 83, 88 - Paredes 28

We wcześniejszym niedzielnym meczu Juventus Turyn rozbił na wyjeździe 4:0 ekipę Chievo Werona. Bramki dla mistrza Włoch zdobyli Alvaro Morata (2), Sandro oraz Paul Pogba. Dla "Starej Damy" było to już dwunaste zwycięstwo z rzędu w Serie A. Tym samym Juventus wyrównał klubowy rekord. Do osiągnięcia Interu z sezonu 2006/2007 (17 zwycięstw z rzędu) brakuje mu niewiele. Może to być jednak ciężkie zadanie, gdyż Juve, za trzy kolejki zmierzy się z Napoli. Co ciekawe w razie zwycięstw w czterech najbliższych meczach, o wygraną numer 17 z rzędu, Juventus powalczy właśnie z Interem.

Chievo Werona - Juventus Turyn 0:4 (0:2)

Bramki: Morata 6, 40, Sandro 61, Pogba 67

Jakub Błaszczykowski po raz kolejny zaczął spotaknie na ławce rezerwowych. Polak nie pojawił sie nawet na minutę, a jego Fiorentina zremisowała bezbramkowo z Genoą. Miejmy nadzieję, że Kuba odzyska dawną formę i będzie dostawał więcej szans od trenera Paulo Sousy. Jak narazie musi się pogodzić z rolą rezerwowego.