Ski Classics: Kowalczyk szósta w narciarskim maratonie Marcialonga

Inne
Ski Classics: Kowalczyk szósta w narciarskim maratonie Marcialonga
fot.Cyfrasport

Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce w narciarskim maratonie Marcialonga na dystansie 70 km we włoskim Cavalese. Zwyciężyła Szwedka Britta Johansson Norgren, która po zaciętym finiszu wyprzedziła o 1,4 s Austriaczkę Katerinę Smutną. Na trzeciej pozycji uplasowała się Szwajcarka Seraina Boner ze stratą 3.35,4 min. Kowalczyk straciła do triumfatorki 7.42,5.

Marcialonga była czwartym etapem cyklu Ski Classics, a piątym, wliczając prolog. W maratonie La Sgambeda Kowalczyk była trzecia, w kolejnej rundzie - Jizerskiej Padesatce w Czechach - nie wystartowała, a w poprzedni weekend w La Diagonela w szwajcarskim Sankt Moritz zajęła dziewiątą lokatę.

 

Fannemel zwyciężył w Sapporo. Kot najlepszy z Polaków

 

Maratony mają długą tradycję, jednak Ski Classics do życia powołano w 2011 roku. W wyścigach zawodowcy startują razem z amatorami. Wśród uczestników nie brakuje narciarzy mających doświadczenie w rywalizacji na tradycyjnych dystansach. Dwukrotnie klasyfikację generalną wygrywał Anders Aukland, który z kolegami w norweskiej sztafecie zdobył złote medale igrzysk olimpijskich (Salt Lake City 2002) i mistrzostw świata (Val di Fiemme 2003).

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze