FIVB chce skrócić mecze siatkówki!

Inne
FIVB chce skrócić mecze siatkówki!
fot. CyfraSport

Mecze siatkówki mają trwać nie więcej niż godzinę i 50 minut - między innymi taką konkluzję wyciągnęło FIVB po corocznym spotkaniu władz siatkarskiej centrali. Mecze mają zostać przyspieszone dzięki skróceniu czasu na przygotowanie do serwisu, a także dzięki poprawie systemu weryfikacji wideo.

Na początku każdego roku zbierają się komisje FIVB, których członkowie zastanawiają się, jak uatrakcyjnić widowisko. Pod koniec stycznia swoje posiedzenia miały np. Komisja Telewizji i Nowych Mediów czy Komisja Techniczna, a w obradach uczestniczyli najważniejsi siatkarscy oficjele.

Krzesła w siatkówce?! Nietypowy pomysł Greków (WIDEO)

Po spotkaniach komisji, FIVB wskazała dwa strategiczne cele na rok 2016. Jednym z nich jest ciągłe doskonalenie systemu weryfikacji wideo i wprowadzanie go w kolejnych rozgrywkach. Dlatego innowacyjny system w 2016 roku po raz pierwszy pojawi się na igrzyskach olimpijskich, które odbędą się w Rio de Janeiro!

Drugi ważny wniosek Komisji TV i Nowych Mediów brzmi tak: należy skrócić czas trwania meczów siatkówki, tak by trwały maksymalnie 1 godzinę i 50 minut. Pozwoli to ograniczyć czas trwania programów w telewizji do 2 godzin. Spotkania mają zostać skrócone dzięki udoskonaleniu i przyspieszeniu systemu wideoweryfikacji czy też dzięki skróceniu czasu pomiędzy kolejnymi akcjami.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie