TBL: W Zgorzelcu zgodnie z planem. Anwil rozgromił Turów

Koszykówka

Anwil Włocławek rozgromił na wyjeździe PGE Turów Zgorzelec 94:75. Najwięcej punktów zdobył David Jelinek - 21, dzięki czemu umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji rzucających. Ma już na koncie w sumie 374 punkty. Na czwartym miejscu w Tauron Basket Lidze umocnił się też Anwil. Włocławianie tracą do lidera z Zielonej Góry zaledwie cztery punkty. Turów nadal 11.

Kluczem do zwycięstwa dla Anwilu było wyeliminowanie Kirka Archibeque i Daniela Dillona. Turów z kolei musiał skupić się na skutecznym pokryciu najlepiej punktującego TBL - Davida Jelinka, którzy przed meczem miał na koncie już 353 punkty.

 

Dziennikarze w USA - rekord Warriors: tak czy nie?

 

Wynik już w ósmej minucie rzutem za dwa punkty otworzył Archibeque. Jelinek wyrównał kilkanaście sekund później. Rzucanie za trzy punkty po stronie Anwilu rozpoczął w szóstej minucie Fiodor Dmitriew, po stronie Turowa - w piątej minucie Jovan Novak. I kwarta skończyła się wynikiem 23:15 dla Zgorzelca. Niespodzianka. Najwięcej, bo aż 10 punktów zdobył Archibeque (Amerykanin zaliczył tyle samo zbiórek). Jelinek - tylko pięć.

 

Już w dziewiątej minucie II kwarty na 17:23 rzucił Robert Tomaszek. Potem tempo trochę siadło. Kolejne dwa punkty Tomaszek dołożył dopiero w siódmej minucie, a przy jego trafieniu pierwszą w meczu asystę zaliczył Michał Chyliński, który po raz drugi w karierze grał w Zgorzelcu po stronie gości. W konsekwencji Anwil odrobił stratę i na półmetku prowadził już 40:39. Jelinek podwoił swój dorobek (miał już na koncie 10 trafień), reszta zespołu też jakby w końcu się obudziła.

 

Dwie ostatnie kwarty upłynęły pod znakiem dominacji Anwilu. Trzecią goście z Włocławka wygrali 67:59, a cały mecz - aż 94:75. Przewaga godna podziwu. Pełnię umiejętności pokazał w końcu David Jelinek, który został najlepiej punktującym zawodnikiem meczu. Zdobył 21 punktów i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji rzucających. Ma już na koncie w sumie 374 punkty. Nieźle spisał się też Michał Chyliński, który rzucił swojemu byłemu zespołowi aż 12 punktów. Najlepszy po stronie gospodarzy był Jovan Novak, zdobywca 18 punktów.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze