"Canelo" Alvarez vs Khan już w maju!

Sporty walki
"Canelo" Alvarez vs Khan już w maju!
fot. PAP

Saul "Canelo" Alvarez (46-1-1, 32 KO) 7 maja stanie w obronie mistrzowskiego pasa WBC w kategorii średniej. Jego rywalem będzie Amir Khan (31-3, 19 KO).

Alvarez sięgnął po pas w listopadzie ubiegłego roku, kiedy na punkty pokonał Miguela Cotto (40-5, 33 KO). Wydawało się, że kolejnym przeciwnikiem Meksykanina będzie chyba aktualnie najsilniejszy pięściarz wagi średniej Giennadij Gołowkin (34-0, 31 KO). Ostatecznie jednak najpierw zmierzy się ze srebrnym medalistą olimpijskim z Aren oraz byłym mistrzem świata w wadze lekkopółśredniej.

 

Whyte o Chisorze: Jest w stanie pobić tylko swoją kobietę

Amir był bardzo utytułowanym amatorem. Kibice mogą spodziewać się świetnej walki! - skomenował "Canelo".

Khan po raz ostatni w ringu pojawił się pod koniec maja 2015 roku. Pokonał wtedy na punkty Chrisa Algierego i i po kilku miesiącach doczekał się wielkiej walki w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej chciał zmierzyć się m.in. z Floydem Mayweatherem Jr. czy też Mannym Pacquiao, a teraz będzie musiał przeskoczyć o dwie kategorie wagowe, lecz nie traci pewności siebie.

- Moim celem jest rywalizowanie z największymi nazwiskami i pięściarzami, dlatego jest podekscytowany na tą walką - stwierdził Khan.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze