Grabarczyk przeniósł się z Hamburga do TuS N-Luebbecke

Piłka ręczna
Grabarczyk przeniósł się z Hamburga do TuS N-Luebbecke
fot. Cyfrasport

Obrotowy reprezentacji Polski w piłce ręcznej Piotr Grabarczyk został zawodnikiem TuS N-Luebbecke. 33-letni zawodnik do niedawna bronił barw innego klubu z niemieckiej ekstraklasy - HSV Hamburg, który został pozbawiony licencji z powodu kłopotów finansowych.

"Piotr jest znany jako bardzo silny zawodnik w defensywie. Jest czołową postacią w reprezentacji Polski i ostatnio był nią w Hamburgu. Mamy nadzieję, że będzie nią także w naszym zespole" - podkreślił trener TuS N-Luebbecke Goran Perkovac. Prowadzona przez Chorwata ekipa zajmuje ostatnie miejsce w tabeli niemieckiej ekstraklasy. Z 18 rozegranych w tym sezonie meczów tylko dwa zremisowała i zanotowała 16 porażek. Tą samą drogą co Grabarczyk podążył Tom Wetzel.

 

Top 10 najlepszych interwencji EHF EURO 2016

 

33-letni olsztynianin podpisał umowę obowiązującą do 2017 roku. Do HSV przeniósł się w połowie ubiegłego roku i podpisał wówczas dwuletni kontrakt. 20 stycznia klub ogłosił upadłość i został relegowany z Bundesligi. W klubie w bieżącym sezonie pracowali także Michael Biegler, który do niedawna był trenerem reprezentacji Polski. Podał się do dymisji po nieudanych dla gospodarzy mistrzostach Europy. Biało-czerwoni zajęli w nich siódme miejsce.

 

W TuS N-Luebbecke w przeszłości występowali: Bogdan Wenta, Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Artur Siódmiak, Tomasz Tłuczyński oraz Paweł Niewrzawa.

 

HSV Hamburg to jeden z bardziej znanych niemieckich zespołów w piłce ręcznej. W 2013 roku, m.in z Marcinem Lijewskim w składzie, triumfował w Lidze Mistrzów.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze