Federer już po operacji kolana

Tenis
Federer już po operacji kolana
fot. PAP

Roger Federer poddał się artroskopii kolana i nie wystąpi w dwóch lutowych turniejach ATP Tour - w Rotterdamie i Dubaju - poinformowano na oficjalnej stronie trzeciego tenisisty światowego rankingu. 34-letni Szwajcar miał problemy z łękotką.

W oświadczeniu nie sprecyzowano, o które kolano chodzi. Zaznaczono jedynie, że Federer urazu nabawił się w ostatni piątek, dzień po odpadnięciu w półfinale z wielkoszlemowego Australian Open.

 

Ranking WTA: Polka czwartą tenisistką świata!

 

"Lekarze zapewnili mnie, że zabieg zakończył się pomyślnie i jeśli rehabilitacje będzie przebiegać pomyślnie, to wkrótce wrócę do rywalizacji w tourze. Przepraszam przyjaciół z Rotterdamu i Dubaju. Bardzo chciałem wystąpić w tych imprezach" - zapewnił na swoim profilu na Facebooku 17-krotny triumfator turniejów wielkoszlemowych, który rok temu wygrał zawody w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

W przeszłości rzadko kłopoty zdrowotne stawały mu na przeszkodzie. W 2005 roku po kontuzji stopy pauzował sześć tygodni, a w 2008 roku zmagał się z mononukleozą i kontuzją pleców.

 

Szwajcar do rywalizacji prawdopodobnie wróci marcowym turniejem w Indian Wells. Spodziewano się, że w najbliższych tygodniach wróci on na pozycję wicelidera rankingu ATP, bowiem miesięczną przerwę w startach zapowiedział już wcześniej drugi obecnie Brytyjczyk Andy Murray, który ma wkrótce zostać ojcem. Wymuszony odpoczynek Federera spowoduje, że do zmiany tej nie dojdzie.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze