Gomes uratował remis! Chelsea ciągle niepokonana za Hiddinka

Momentami mecz Watfordu z Chelsea był prowadzony w sennym tempie, lecz końcówka była bardzo emocjonująca. Głównie za sprawą ataków gości, którzy byli blisko zwycięstwa. Ostatecznie muszą zadowolić się punktem, gdyż niesamowicie dysponowany tego dnia był Heurelho Gomes.

Chelsea przystępowała do spotkania z Watford jako drużyna z najdłuższą, aktualną serią bez porażki. Wliczając rozgrywki pucharowe było to dziewięć meczów. Watford z kolei dopiero ostatnio wygrało po raz pierwszy od kilku starć, więc zapowiadało się ciekawe widowisko.

Fanka nazwała piłkarza oszustem, więc on... zaprosił ją na obiad

Najciekawszym momentem pierwszej połowy było jednak zdarzenie w doliczonym czasie gry, kiedy Juan Carlos Paredes chciał sprowokować Diego Costę. Ekwadorczyk zaprezentował teatr pierwszej klasy, lecz sędzia Mike Dean pokazał obu zawodnikom po żółtej kartce. Wcześniej kilka razy bronił Thibaut Courtois, ale najlepsze działo się po przerwie.

W roli głównej wystąpił bramkarz Watfordu - Heurelho Gomes. Brazylijczyk mimo 34 lat na karku zademonstrował niesamowity refleks i uratował swojej drużynie jeden punkt. Szczególnie efektowna była jego interwencja po strzale Costy, bo już wydawało się, że piłka zatrzyma swój lot dopiero w siatce. Poza tym aktywny był Oscar, szansę miał rezerwowy Eden Hazard, lecz tego dnia piłka nie chciała wpaść do siatki. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, który ani nikomu nie pomógł, ani nikomu nie zaszkodził.

W drugim środowym meczu Everton rozbił u siebie Newcastle 3:0. Mimo że w przerwie z boiska zszedł najlepszy strzelec gospodarzy Romelu Lukaku, to i tak kibice gospodarzy mogli być w miarę spokojni o wynik. Do przerwy było 1:0, bo bramkę zdobył Aaron Lennon. W końcówce dwa gole z rzutów karnych dorzucił jeszcze Ross Barkley. Goście mieli mnóstwo szczęścia, bo w przeciągu sześciu minut Everton trafiał w słupek lub poprzeczkę! Co ciekawe trzykrotnie kapitalną obroną popisał się golkiper Newcastle Rob Elliot.