Lewandowski królem Instagrama i... klocków Lego

Piłka nożna
Lewandowski królem Instagrama i... klocków Lego
fot. pgenarodowy.pl

Robert Lewandowski staje się coraz ważniejszą postacią w polskiej kulturze. Profil snajpera Bayernu Monachium i kapitana reprezentacji Polski jest najczęściej odwiedzany przez Polaków, a na Stadionie Narodowym w Warszawie zbudowano jego podobiznę z klocków Lego w skali 1:1.

Grupa miłośników klocków Lego do spółki z projektantami podjęła się próby odwzorowania najlepszego polskiego piłkarza. Na figurę składa się około 70 tysięcy elementów, a całość będzie można zobaczyć na Stadionie Narodowym w Warszawie. "Klocki, pomimo że kształtne, nie są zbyt wdzięcznym materiałem do odwzorowania ludzkiej postaci. Mimo wszystko postanowiliśmy zbudować największego obecnie idola adeptów piłki nożnej w Polsce". Premiera zaplanowana została na 5 lutego.

Conchita Wurst w reprezentacji Polski! Zagra na Euro 2016?

 

Robert Lewandowski jak żywy! Zobacz figurę piłkarza wybudowaną w całości z klocków na Wystawa Budowli z Klocków LEGO. Figurę będzie można oglądać od 5 lutego do 11 marca :-)

Posted by PGE Narodowy on Monday, February 1, 2016
 
Król strzelców eliminacji do Euro 2016 daje się odnaleźć także w innej płaszczyźnie: mianowicie jest najpopularniejszym Polakiem w serwisie Instagram. Jego zdjęcia ogląda blisko 4,5 miliona obserwująch: wynik ten nokautuje wręcz kolejne postaci polskiej kultury w zestawieniu. Na piątym miejscu uplasował się inny reprezentant Polski, Wojciech Szczęsny (blisko 600 tys. obserwujących).
 
 
 

Work on yourself! #relax #yoga #rl9

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Robert Lewandowski (@_rl9) 3 Lut, 2016 o 5:26 PST

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze