Mityng w Duesseldorfie: Piąte z rzędu zwycięstwo Kszczota, szybka Swoboda

Lekkoatletyka
Mityng w Duesseldorfie: Piąte z rzędu zwycięstwo Kszczota, szybka Swoboda
fot. Cyfrasport

Adam Kszczot (RKS Łódź) czasem 1.46,00 wygrał po raz piąty z rzędu bieg na 800 m w mityngu w Duesseldorfie. To pierwszy start w sezonie halowym wicemistrza świata. Zwycięstwo odniosła także wynikiem 7,16 na 60 m 18-letnia Ewa Swoboda.

Sprinterka UKS Czwórka Żory parę dni temu poprawiła rekord Europy juniorek i 30-letni rekord Polski seniorek. W Luksemburgu uzyskała 7,13. Podopieczna Iwony Krupy już w sezonie 2015 była najszybszą Polką, ale na mistrzostwa świata do Pekinu nie poleciała z powodu kontuzji.

 

Polski lekkoatleta omal nie zginął

 

Sezon pod dachem chce zakończyć wcześniej, by móc odpocząc i odpowiednio przygotować się do igrzysk. Podobne plany ma Kszczot. Mistrz Europy z Zurychu (2014) wypełnił minimum PZLA na halowe mistrzostwa świata w Portland, ale nie wybiera się do USA.

 

Na tym samym dystansie 800 m trzecia w Duesseldorfie była Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa). Lekkoatletka ze Stalowej Woli uzyskała czas 2.02,39, a pierwsza Etiopka Habitam Alemu - 2.01,99.

 

Na szóstym miejscu konkurs trójskoku zakończyła Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań) - 13,59. Zwyciężyła Niemka Jenny Elbe - 14,12.

Siódma w biegu na 60 m ppł była Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz) - 8,20. Najszybsza była Białorusinka Alina Tałaj - 8,00.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze