Orlen Liga: Hit dla Chemika Police! Przesądził tie-break

Siatkówka

Chemik Police pokonał na wyjeździe PGE Atom Trefl Sopot 3:2! Co ciekawe, seta za każdym razem wygrywał ten, kto grał po lewej stronie, patrząc od strony kamer telewizyjnych. Dla mistrzyń Polski było to trzecie zwycięstwo z tym zespołem w bieżącym sezonie.

PGE Atom Trefl Sopot - Chemik Police, czyli spotkanie wicemistrzyń i mistrzyń Polski, było największym hitem 13. kolejki Orlen Ligi. Była to trzecia konfrontacja tych drużyn w tym sezonie. W Superpucharze Polski i pierwszej rundzie zasadniczej górą były policzanki. Tym razem było podobnie, chociaż losy meczu wisiały na włosku do ostatnich sekund.

 

Skra Bełchatów odrzuciła wniosek o przełożenie meczu. Turcy wściekli

 

Siatkarki z Polic pokazały, że problemy jakie miały w styczniu, to już przeszłość. - Najgorsze jest za nami. Jeszcze przeplatamy dobre akcje z mniej ciekawymi, ale widzę, że idziemy w dobrym kierunku - zauważyła Izabela Bełcik, dla której każdy mecz z PGE Atomem Trefl Sopot bywa wyjątkowy, bo w tym klubie spędziła pięć sezonów.

 

Samo spotkanie to jedna wielka sinusoida. O ile pierwszy set był w miarę wyrównany, to w trzech kolejnych jedna z drużyn za każdym razem osiągała dużą przewagę. W drugim i trzecim różnica w pewnym momencie wynosiła dziewięć punktów, natomiast w czwartym doszła nawet do dziesięciu oczek! O wszystkim decydował więc tie-break. Był zacięty, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, jednak ostatecznie lepsze okazały się przyjezdne!

 

MVP spotkania została Izabela Kowalińska. Pamiątkową koszulkę dostała natomiast Klaudia Kaczorowska, która rozegrała 100. mecz w barwach PGE Atomu Trefl Sopot.

 

PGE Atom Trefl Sopot – Chemik Police 2:3 (21:25, 25:12, 21:25, 25:19, 12:15)

 

PGE Atom Trefl Sopot: Maret Balkestein-Grothues, Brittnee Cooper, Klaudia Kaczorowska, Danica Radenkovic, Maja Tokarska, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) - Magdalena Damaske, Ivana Djerisilo, Justyna Łukasik

 

Chemik Police: Agnieszka Bednarek-Kasza, Helena Havelkova, Izabela Kowalińska, Stefana Veljkovic, Anna Werblińska, Joanna Wołosz - Mariola Zenik (libero) - Izabela Bełcik, Aleksandra Jagieło, Isabel Pena

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze