Orlen Wisła zagra w Kielcach. "Chcemy zacząć nowy rozdział"

Piłka ręczna
Orlen Wisła zagra w Kielcach. "Chcemy zacząć nowy rozdział"
fot. PAP

Piłkarze ręczni wznawiają rozgrywki ligowe po mistrzostwach Europy. „Pierwszy mecz gramy w niedzielę ze Stalą Mielec w Kielcach. Chcemy zwycięstwem zapoczątkować nowy rozdział historii pojedynków w Hali Legionów” – powiedział drugi trener Orlenu Wisły Płock Krzysztof Kisiel.

W tym roku płocczanie trenowali od początku stycznia, ale bez siedmiu reprezentantów: Polski, Serbii i Rosji. W pełnym składzie, z trenerem Manolo Cadenasem, który na mistrzostwach Europy prowadził reprezentację Hiszpanii, płocka drużyna spotka się dopiero we środę po południu.

 

Dujszebajew nie jest już trenerem Węgrów. Teraz Polska?

 

„Wczoraj przyjechał do Płocka Dima Żytnikow, dziś powinni zameldować się na treningu wszyscy polscy reprezentanci. Wracają do klubu w różnej formie i w różnych nastrojach. Najbardziej zadowolony, chociaż nie do końca, jest trener, który z drużyną Hiszpanii zdobył srebrny medal. To jego wielki sukces, a dla Płocka przynajmniej jeden medal mistrzostw Europy” – powiedział PAP Kisiel.

 

Wszyscy są na miejscu, w Płocku, ale na razie trudno ocenić, czy są zdrowi.

 

„Żytnikow przyjechał z rozciętą powieką, siniak już się wchłania, ale ma jeszcze limo pod okiem. Trenuje bez kontaktu, ale powinien być gotowy na niedzielny mecz. Zresztą musi być gotowy, bo Marko Tarabochia został zawieszony na jeden mecz po wybryku w ostatniej ubiegłorocznej kolejce w Zabrzu. Nie wiem, czy gotowy do gry jest Marco Oneto i czy Marcin Wichary wyleczył przeziębienie. Pozostali zawodnicy nie narzekają na żadne urazy, z wyjątkiem niezadowolenia z wyniku na mistrzostwach. Ale o styczniowych występach muszą zapomnieć, przed nimi bardzo trudne 22 dni lutego, w czasie których zespół rozegra siedem meczów” – dodał Kisiel.

 

Niedzielnym meczem ze Stalą Mielec w Kielcach Orlen Wisła zaczyna maraton grania. Po dwóch spotkaniach w polskich rozgrywkach, drużynę czekają dwa mecze Ligi Mistrzów. 13 lutego zagrają w Orlen Arenie z Celje Pivovarna Lasko, a 17 mecz wyjazdowy z THW Kiel. Potem czekają ich kolejne dwa mecze ligowe i 27 lutego najciekawsze spotkanie przed własną publicznością, z Paris Saint Germain.

 

Zdaniem Kisiela, to może być dobry czas dla Orlen Wisły.

 

„Pierwszy tegoroczny mecz o punkty gramy ze Stalą Mielec w Kielcach, musimy wygrać to spotkanie. Mam nadzieję, że w ten sposób zapoczątkujemy nowy rozdział historii pojedynków w Hali Legionów i dobrze zaczniemy drugą część sezonu” - podkreślił.

 

Orlen Wisła zajmuje w tabeli ekstraklasy drugie miejsce, dwa punkty za Vive Tauronem Kielce. W Lidze Mistrzów płocczanie są na szóstym miejscu w tabeli grupy A.

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze