ALSEN-Team traci męski zespół CS:GO

E-sport
ALSEN-Team traci męski zespół CS:GO

ALSEN-Team rozwiązało kontrakty ze swoim dotychczasowym składem Counter-Strike: Global Offensive. Decyzja ta spowodowana była między innymi odejściem kapitana drużyny — Jakuba 'KubiK' Kubiaka do VexedGaming, gdzie od teraz będzie pełnił funkcję trenera. Wiadomo również, że na całą sprawę wpływ miały problemy organizacyjne wewnątrz zespołu.

Najbardziej profesjonalna organizacja e-sportowa w Polsce - ALSEN-Team, ogłosiła, iż pod wpływem kilku czynników zmuszona została do zakończenia współpracy z zespołem, który przez ostatnich kilka miesięcy tworzył jej dywizję Counter-Strike: Global Offensive. Na czele drużyny stał dobrze znanym polskim fanom popularnego fps'a - Jakub 'KubiK' Kubiak. Przedstawiciele organizacji tłumaczą, że decyzja o rozstaniu z zawodnikami została podjęta z uwagi na różne powstałe okoliczności. Jedną z nich był fakt, że wspomniany KubiK przyjął propozycję od Vexed Gaming, polegającą na pełnieniu funkcji trenera tamtejszej formacji. Zanim to jednak nastąpiło, z ekipy ALSEN-Team odszedł Jacek „Nexo” Szmulkis. Mimo starań, poszukiwanie godnego zastępstwa dla zawodnika zakończyło się fiaskiem. To z kolei miało swoje konsekwencje podczas Capital Cup, gdzie drużyna musiała siłą rzeczy oddać swoje mecze i odpaść już w Fazie Grupowej turnieju.

 

Na temat rozwiązania kontraktów wypowiedział się były już kapitan zespołu ALSEN-Team.csgo - Jakub 'KubiK' Kubiak:

 

Po 3 miesiącach wspólnej gry w ALSEN-Team z przykrością muszę poinformować o rozpadzie całego składu. Jest mi wstyd, gdyż moim zdaniem najlepsza organizacja w Polsce zasługuje na bardzo mocny skład, a z naszej strony osiągaliśmy nie najgorsze rezultaty online, ale całkowicie zawiedliśmy na łanach. Dziękuje bardzo za zaufanie dla mnie oraz wydaje mi się najmłodszego składu w Polsce grającego na profesjonalnych kontraktach. Mam nadzieje, że chłopaki coś wyciągnęli z naszej wspólnej gry, z mojej strony włożyłem w to sporo sił i aktualnie zawieszam granie w CS'a na rzecz innej funkcji. Jeżeli chodzi o resztę graczy, to każdy znalazł już coś dla siebie, także oczywiście chłopakom życzę powodzenia w dalszej karierze.

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze