Brodnicka wystąpi na Polsat Boxing Night! Będzie broniła pasa EBU

Sporty walki
Brodnicka wystąpi na Polsat Boxing Night! Będzie broniła pasa EBU
fot. Cyfrasport

Ewa Brodnicka (10-2, 2 KO) wystąpi na gali Polsat Boxing Night, która już 2 kwietnia odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie. Jej rywalką będzie Włoszka Anita Torti (9-5-1, 3 KO), a stawką będzie posiadany przez Polkę pas EBU kategorii lekkiej - poinformował Mateusz Borek.

Brodnicka po tytuł mistrzyni Europy sięgnęła 19 grudnia 2015 roku. W głównym wydarzeniu na gali w Łomiankach pokonała na punkty Elfi Philips i została drugą Polką w historii, która zdobyła ten tytuł (wcześniej mistrzynią Europy została także Ewa Piątkowska). Wiadomo już, kiedy Brodnicka po raz pierwszy stanie w obronie zdobytego pasa.

 

Tomasz Adamek przebadany przed Polsat Boxing Night (WIDEO)

 

Stanie się to 2 kwietnia na gali Polsat Boxing Night. Brodnicka ma dobre wspomnienia z największą imprezą bokserską w Polsce, gdyż 26 września 2015 roku pokonała niejednogłośną decyzją sędziów Ewę Piątkowską.

 

Rywalka Brodnickiej w zeszłym roku dwukrotnie walczyła o tytuł mistrzyni Europy. Najpierw przegrała o wakujący pas z Maivą Hamadouche przez techniczny nokaut, a w rewanżowym starciu z tą samą zawodniczką, uległa jednogłośną decyzją sędziów.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze