Dwóch Polaków powalczy o „dziką kartę” na PGA Tour

Inne
Dwóch Polaków powalczy o „dziką kartę” na PGA Tour
fot. strzalynafairwayu.pl

Adrian Meronk i Mateusz Gradecki w piątek rozpoczną zmagania w jednym z najbardziej prestiżowych na świecie turniejów dla golfistów-amatorów. Jones Cup Invitational odbędzie się w dn. 5-7 lutego na legendarnym polu Ocean Forest GC w stanie Georgia w USA. Dla Meronka będzie to już drugi z rzędu występ w tym turnieju.

Najlepsi golfiści rozgrywek NCAA będą rywalizować o „dziką kartę” na turniej RSM Classic z cyklu PGA Tour, czyli najlepszej serii golfowej na świecie. Do tej pory swój udział w Jones Cup potwierdziło 84 zawodników. Jeszcze nie tak dawno w turnieju brali udział golfiści, którzy obecnie znajdują się w światowej czołówce, m.in. Jordan Spieth (nr 1 rankingu), Rickie Fowler oraz Bubba Watson.

Po raz pierwszy w historii w rywalizacji weźmie udział aż dwóch Polaków – Adrian Meronk i Mateusz Gradecki, którzy na co dzień reprezentują barwy uczelni East Tennessee State University. Dla Meronka będzie to już drugi start w Jones Cup. Rok temu zajął bardzo dobre 8. miejsce i był najwyżej sklasyfikowanym Europejczykiem.

Wizja wywalczenia „dzikiej karty” na jeden z turniejów PGA Tour działa na wyobraźnię i na pewno każdy zawodnik ma szansę, aby stanąć na najwyższym stopniu podium. Rok temu zająłem 8. pozycję i nie ukrywam, że tym razem chciałbym spisać się jeszcze lepiej. Kluczem do osiągnięcia dobrego rezultatu będą regularność, skuteczność, koncentracja i odrobina szczęścia – powiedział najlepszy polski golfista Adrian Meronk.

Dla Polaków będzie to pierwszy start w tym roku. Później powrócą do rozgrywek NCAA, które po zimowej przerwie zostaną wznowione 15 lutego.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze