Francuski superman, czyli jak powstała maskotka Euro 2016

Piłka nożna
Francuski superman, czyli jak powstała maskotka Euro 2016
fot. UEFA

Super Victor, czyli oficjalna maskotka UEFA Euro 2016 przedstawia "normalnego" chłopca, który stał się superbohaterem. Jak powstał? Od pierwszych szkiców na papierze, poprzez budowę modelu 3D, aż po prezentację na Stade Velodrome. Czy jego supermoce pomogą Francuzom w powrót na europejski szczyt? Poznajcie kulisy jego powstania!

Swoją "premierę" miał już 18 listopada 2014 roku, gdy Francja na Stade Velodrome w Marsylii podejmowała reprezentację Szwecji. Trójkolorowi wygrali wówczas 1:0 po główce Raphaela Varane'a. Czy Super Victor przyniesie Francuzom szczęście także podczas Euro? Proces jego powstania to dni i tygodnie kreatywnej pracy, która miała wiele etapów. A wszystko zaczęło się w Lyonie, jednym z miast gospodarzy, gdzie powstały pierwsze szkice i model trójwymiarowy.

Ronaldinho na audiencji u papieża: Niech Bóg Was błogosławi!

Dlaczego maskotka i oprawa graficzna są cukierkowe i kolorowe? Naszym celem było dotrzeć także do najmłodszych fanów - do tego potrzebowaliśmy historii i bohaterów, którzy w jakiś sposób skojarzą się z kulturą Francji. Maskotkę wybraliśmy wraz z UEFA z tysiąca kombinacji. Jest nią mały superbohater, nawiązujący do tego typu chłopców z francuskiej kultury: między innymi Małego Księcia czy Gavroche, postaci z powieści "Nędznicy" Victora Hugo.
Naszym założeniem było przedstawienie postaci w sposób zupełnie inny od dotychczasowych maskotek, więc była ona od samego początku budowana w 3D. Skupiliśmy się na detalach dotyczących twarzy, ponieważ to ona jest kluczem do ekspresji i wyrażania emocji. Jesteśmy bardzo dumni z efektu końcowego - tym bardziej, że każdy z nas dokładnie pamięta moment, gdy przed nami leżała tylko czysta kartka i ołówek - gdy pomysł dopiero raczkował.

Przenieśliśmy się także do Londynu, gdzie miejsce miał kolejny, ostatni już etap produkcji. Swoją siedzibę ma tam firma, w której produkuje się finalne wersje maskotek i "ubiera" je tak, by były gotowe do wejścia na stadiony finałów Mistrzostw Europy. Podoba Wam się finalna wersja Super Victora?

UEFA, ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze