Planetkey rozwiązało kontrakty z zespołem CS:GO

E-sport
Planetkey rozwiązało kontrakty z zespołem CS:GO

Dotychczasowy zespół Counter-Strike: Global Offensive reprezentujący barwy Planetkey Dynamics został zwolniony z kontraktów w trybie natychmiastowym. Posunięcie to było spowodowane złamaniem zasad turnieju Rising Stars Europe przez zawodników niemieckiej organizacji, którzy brali w nim udział.

Organizacja Planetkey Dynamics ogłosiła swoją decyzję o zerwaniu współpracy z zespołem Counter-Strike: Global Offensive, który do wczoraj tworzył jej dywizję. Cała sprawa spowodowana była nieuczciwym podejściem zawodników Planetkey do rozgrywek Rising Stars Europe, podczas których Thilo „syken” Phan oraz Koray „xall” Yaman dopuścili się obstawiania finałowego spotkania, w którym brali oni udział. Było to wbrew regulaminowi turnieju. Organizatorzy dowiedzieli się o wszystkim od przedstawicieli CSGOLounge. W zaistniałej sytuacji werdykt mógł być tylko jeden — niemiecka drużyna została zdyskwalifikowana, a pierwsze miejsce w zawodach zajęła formacja Revival.

 

"Rozwiązaliśmy kontrakty z naszym zespołem CS:GO ze skutkiem natychmiastowym po tym, jak w finale rozgrywek Rising Stars Europe, nasi zawodnicy wyraźnie złamali zasady turnieju biorąc udział w zakładach CSGOLounge i obstawiając rezultat meczu, w którym sami mieli wziąć udział. To poskutkowało dyskwalifikacją zespołu z turnieju. W związku z tym postanowiliśmy wyciągnąć konsekwencję i tym samym pokazać stosunek naszej organizacji do podobnych zachowań. Jednocześnie chcielibyśmy przeprosić organizatorów turnieju oraz kibiców." - oświadczyli włodarze organizacji.

 

 

Dotychczasowy lineup Planetkey:

 

  • Robin "r0bs3n" Stephan
  • Bastian "ayken" Schend
  • Ammar "am0" Cakmak
  • Koray "xall" Yaman
  • Thilo "syken" Phan
Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze