Ronaldinho na audiencji u papieża: Niech Bóg Was błogosławi!

Piłka nożna
Ronaldinho na audiencji u papieża: Niech Bóg Was błogosławi!
fot. PAP/EPA
Od lewej: Ronaldinho, prezydent Scholas Occurrentes Jose Maria del Corral, papież Franciszek

Ronaldinho nie raz nie dwa wspominał, że wszystko co osiągnął zawdzięcza Bogu. Wskazywał zresztą na to jego talent, jego niesamowity drybling - ewidentnie, jakaś siła wyższa musiała maczać w tym palce. Ostatnio były piłkarz FC Barcelona spotkał się z papieżem Franciszkiem. Powód? Obaj działają w jednej akcji charytatywnej.

- Spotkanie z papieżem Franciszkiem było bardzo ekscytujące! Jestem zaszczycony zaproszeniem do gry w meczu "For Peace". Niech Bóg błogosławi Was wszystkich - napisał Ronnie na Instagramie.

 

Mahrez nawet boso lepszy niż pół Ekstraklasy (WIDEO)

 


Do audiencji doszło w Watykanie, gdzie papież Franciszek zdradził szczegóły najbliższego "meczu o pokój". Spotkanie odbędzie się 29 maja, dzień po finale Ligi Mistrzów w Mediolanie, na rzymskim Stadio Olimpico. Za jego organizacją stoi ustanowiona przez Papieską Akademię Nauk organizacja Scholas Occurrentes, która skupia blisko 400 tysięcy szkół na całym świecie. Franciszek był bardzo zaangażowany w jej działalność, kiedy jeszcze sprawował stanowisko arcybiskupa Buenos Aires.

Środki uzyskane ze spotkania zostaną przeznaczone właśnie na pomoc wspomnianym placówkom.

Pierwszy "mecz o pokój" zosał rozegrany w 2014 roku przy udziale Ronaldinho, Lionela Messiego i Diego Maradony. W tegorocznej edycji pewny jest tylko występ Brazylijczyka.

Ronaldinho ma ostatnio sporo wolnego czasu. Po tym jak we wrześniu 2015 roku rozstał się z Fluminense, nie znalazł jeszcze nowego pracodawcy. W zimowym okienku odmówił sensacyjnemu liderowi Premier League z Leicester i choć spekulowało się, że przejdzie do Chin, Brazylijczyk nadal jest wolnym zawodnikiem. Oficjalnie oczywiście 35-letni Ronnie nie zakończył jeszcze kariery. Może potrzebuje trochę czasu dla siebie?

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze