UFC: Tybura poznał rywala na gali w Chorwacji!

Sporty walki
UFC: Tybura poznał rywala na gali w Chorwacji!
fot. PAP

Jeden z najlepszych polskich ciężkich Marcin Tybura (13-1) poznał rywala, z którym zmierzy się w swojej pierwszej walce dla UFC. Polak powalczy z Timothym Johnsonem na gali w Chorwacji.

Tybura to były mistrz organizacji M-1 Global. Tytuł ten zdobył po pokonaniu innego Polaka - Damiana Grabowskiego, a później jeszcze dwukrotnie bronił pasa. Powtarzał też, że jego marzeniem jest dołączenie do UFC. W końcu 21 stycznia oficjalnie poinformowano o podpisaniu umowy przez Tyburę.

 

Materla: Nie myślę o pasie

 

Na debiut nie będzie musiał czekać zbyt długo. Już 10 kwietnia pojawi się na gali w Chorwacji, na której zmierzy się z Timothym Johnsonem (9-2), który dla uFC walczył dwukrotnie. W debiucie pokonał przez techniczny nokaut Shamila Abdurakhimova, a następnie uległ - znanemu polskim kibicom głónie przez zwycięstwo z Danielem Omielanczukiem - Jaredowi Rosholtowi.

 

Poza Tyburą w Chorwacji wystąpią także Jan Błachowicz (rywal: Igor Pokrajac) oraz Bartosz Fabiński (rywal: Nicolas Dalby). Wszystko wskazuje na to, że pojawi się tam także Damian Stasiak.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze