ALSEN-Team przegrywa w Rising Stars Female

E-sport
ALSEN-Team przegrywa w Rising Stars Female

Polskie zawodniczki Counter-Strike: Global Offensive grające pod banderą ALSEN-Team, rywalizowały dziś w rozgrywkach Rising Stars Female, gdzie oprócz nich udział biorą najlepsze kobiece dywizje popularnego fps'a z różnych zakątków świata. Naszereprezentantki pożegnały się z turniejem po przegranej 2-0 z WRTP. Na rezultat miał jednak wpływ nie tylko czynnik czysto sportowy.

Na światowej scenie sportu elektronicznego coraz więcej miejsca poświęca się rozgrywkom kobiecych drużyn. Nie inaczej dzieje się w przypadku Counter-Strike: Global Offensive. Od dziś odbywa się bowiem turniej Rising Stars Female i potrwa on do wtorku. W zawodach uczestniczy łącznie osiem czołowych żeńskich dywizji CS:GO pochodzących z różnych krajów Europy. Wśród nich znajdowały się również Polki walczące pod banderą organizacji ALSEN-Team. Te udowodniły podczas odbywającego się kilka tygodni temu Female Masters w Monachium, że doskonale wiedzą jak należy grać w popularnego fps'a. Nasze zawodniczki zajęły wówczas trzecią lokatę. Dziś nie miały już jednak tyle szczęścia.

 

W pierwszym spotkaniu ALSEN-Team Female musiały zmierzyć się z reprezentantkami WRTP. Niestety spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0 dla naszych rywalek. Rozstrzygnęły one pierwszą mapę - de_cache - na swoją korzyść, czego owcem był wynik 16-6. Drugą lokację Reprezentantki Polski oddały bez walki. Takie rozwiązanie oraz niekorzystny rezultat można jednak usprawiedliwić z uwagi na bardzo mizerny poziom organizacji całego turnieju. Według wpisu Agnieszki 'Pasia' Olejnik, który poczyniła na swoim profilu Facebook, drużyny późno dowiedziały się o szczegółach harmonogramu rozgrywek, a na dodatek podczas meczu dwie nasze zawodniczki miały wysoki 'loss', co uniemożliwiało komfortową grę.

 

 

Uczestniczące zespoły: ALSEN-Team Female, ex-Melty Female, G1, Orbit Female, tba.ladies, WRTP, XPC Ladies, YP Ladies

 

 

Harmonogram zawodów przedstawia się następująco:

 

  • piątek, 5 lutego:


18:00 – WRTP vs. ALSEN-Team Female (2-0)
21:00 – ex-melty vs. tba.ladies

 

  • Sobota, 6 lutego:


18:00 – XPC Ladies vs. G1.female
21:00 – Orbit.female vs. TEAM YP.female

 

  • Poniedziałek, 8 lutego:

 

18:00 – Pierwszy Półfinał
21:00 – Drugi Półfinał

 

  • Wtorek, 9 lutego:

 

18:00 - FINAŁ

Wojciech Podgórski

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze