Caroline Wozniacki chorążym Danii w Rio

Inne
Caroline Wozniacki chorążym Danii w Rio
fot.PAP/EPA

Tenisistka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki będzie chorążym reprezentacji Danii na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

To wielki zaszczyt i jeden z najważniejszych punktów w mojej karierze, którego nigdy w życiu nie zapomnę - powiedziała tenisistka. W piątek podczas uroczystości w ratuszu w Kopenhadze odebrała flagę z rąk następcy tronu Danii księcia Frederika, który od 2009 roku jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

 

Finał w Sofii nie dla Polaka! Fyrstenberg wyeliminowany w półfinale debla

 

Duńskie media publikując zdjęcia i filmy z uroczystości podkreśliły, że tenisistka była wspaniale i odpowiednio ubrana na tę okazję, w czerwoną sukienkę z białymi wypustkami symbolizującą narodowe kolory jej dwóch ojczyzn.

 

25-letnia tenisistka urodzona w Odense w Danii jest córką polskich sportowców - siatkarki Anny i piłkarza Piotra. W karierze wygrała 23 turnieje WTA w grze pojedynczej i w roku 2010 znajdowała się na pierwszym miejscu w rankingu WTA. W 2012 roku na igrzyskach w Londynie chorążym polskiej ekipy była tenisistka Agnieszka Radwańska.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze