Rozlosowano grupy IEM Katowice

E-sport
Rozlosowano grupy IEM Katowice
@ESL

Organizatorzy Intel Extreme Masters opublikowali wyniki losowania grup League of Legends przed rozpoczynającym się za miesiąc finałowym turniejem w Katowicach. Cztery zakwalifikowane i cztery zaproszone drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Do fazy pucharowej awansuje po dwie drużyny z każdej grupy.

W grupe A zagra rewelacja ostatniego turnieju KeSPA i zwycięsca IEM Cologne zespół ESC Ever, półfinaliści ostatnich Mistrzostw Świata z Origen, chiński zespół Royal Never Give Up wsparty przed sezonem Koreańczykami – Looperem i Matą oraz legendarne Team SoloMid, które ostatnio dość słabo radzi sobie w NA LCS. Faworytami grupy są koreańskie Ever i chińskie Royal Never Give Up, które po pięciu meczach LPL ma bilans 4-1.

W grupie B zagra chińskie Qiao Gu Reapers, europejskie Fnatic, amerykańskie CLG oraz aktualni mistrzowie świata z SK Telecom T1. Zdecydowanymi faworytami grupy są zespoły ze wschodu. Fnatic i CLG prezentują się w tym sezonie poniżej oczekiwań, a Qiao Gu zajmuje obecnie pierwsze miejsce w bardzo mocnej lidze LPL. SK Telecom T1 zajmuje obecnie 4 miejsce w LCK (bilans 4-2), ale Faker i spółka na pewno znajdą sposoby aby w miesiąc odpowiednio przygotować się do pokonania zachodnich zespołów.

 

Finałowy turniej Intel Extreme Masters rozpocznie się 4 marca 2016 w Katowicach.

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze