Podtrzymano karę odjęcia punktu Ruchowi Chorzów i Lechii Gdańsk

Piłka nożna
Podtrzymano karę odjęcia punktu Ruchowi Chorzów i Lechii Gdańsk
fot.Cyfrasport

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej podtrzymała karę odjęcia punktu Lechii Gdańsk i Ruchowi Chorzów w trwającym sezonie ekstraklasy. Oba kluby nie dowiodły w wymaganym terminie, że nie posiadają zaległości finansowych.

Lechia i Ruch zostały ukarane 25 stycznia w związku z naruszeniem kryterium F.09. Zgodnie z nim kluby musiały dowieść, że na dzień 30 listopada 2015 roku nie posiadały przeterminowanych zobowiązań wobec innych drużyn, pracowników i z tytułu prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN, które powstały do dnia 30 czerwca 2015 roku.

 

Ivica Vrdoljak przesunięty do rezerw

 

W przypadku obu klubów "Komisja postanowiła (...) utrzymać w mocy decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN z dnia 25 stycznia 2016 roku, nakładającą (na Lechię i Ruch) sankcję regulaminową w postaci kary odjęcia jednego punktu w bieżącym sezonie rozgrywkowym 2015/2016" - napisano w komunikacie.

 

Po wprowadzeniu odpowiednich zmian w tabeli Ruch zachował piąte miejsce z 30 punktami, natomiast Lechia ma 23 i spadła z 16. na 13. pozycję. W piątek 12 lutego, w pierwszym spotkaniu ligowym po przerwie zimowej, chorzowianie podejmie Zagłębie Lubin, a dzień później drużyna z Trójmiasta zmierzy się w Gdańsku z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze