Grand Slam w judo: Piąte miejsce Podolak w Paryżu, Perenc siódma

Inne
Grand Slam w judo: Piąte miejsce Podolak w Paryżu, Perenc siódma
fot. PAP

Arleta Podolak (Czarni Bytom, 57 kg) zajęła piąte miejsce w turnieju Grand Slam w judo w Paryżu. Siódmą lokatę wywalczyła Agata Perenc (Polonia Rybnik, 52 kg). Impreza zakończy się w niedzielę.

Podolak w dwóch pierwszych walkach wygrała przez ippon - odpowiednio - z Kanadyjką Jessicą Klimkait i Francuzką Helene Receveaux. Następnie była mistrzyni świata juniorek uległa Koreance Jan-Di Kim na kary. W repasażach wygrała z Rumunką Loredana Ohai przez ippon, ale w pojedynku o trzecie miejsce przegrała z Brazylijką Rafaela Silvą przez yuko. W całej rywalizacji najlepsza była Kim. Koreanka w pierwszej walce pokonała przez ippon Karolinę Pieńkowską (AZS UW Warszawa).

 

Perenc zaczęła od pokonania Gili Cohen z Izraela (ippon), po czym uporała się z Włoszką Odette Giuffridą (ippon i waza-ari). Lepsza od niej okazała się Majlinda Kelmendi z Kosowa (waza-ari). Polka dostała szansę na występ w repasażach, ale w pierwszej walce uległa Francuzce Priscilli Gneto (waza-ari). Triumfowała Kelmendi.

 

Na 1/16 finału udział w zmaganiach zakończył Aleksander Beta (Gwardia Łódź, 66 kg), który pokonał Irańczyka Mohammeda Alsaediego przez yuko, ale w kolejnym pojedynku uległ Włochowi Fabio Basile (waza-ari i dwa razy yuko).

 

Pozostali reprezentanci Polski, którzy startowali w sobotę, przegrali swoje pierwsze walki. Michał Bartusik (Millenium Rzeszów, 66 kg) nie sprostał Chińczykowi Duanbinowi Ma (ippon i trzy razy yuko). W tej konkurencji wygrał Japończyk Masashi Ebinuma.

 

Damian Szwarnowiecki (Gwardia Wrocław, 73 kg) przegrał z kolei przez ippon z Holendrem Deksem Elmontem. Najlepszy okazał się Koreańczyk Changrim An.

 

Stawką zawodów w Paryżu są premie finansowe oraz punkty do rankingu olimpijskiego.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie