Kowal: Powiększenie Plusligi byłoby ogromnym błędem!

Siatkówka

Trener Asseco Resovii Rzeszów Andrzej Kowal uważa, że powiększenie Plusligi byłoby ogromnym błędem. - Jest dużo powodów takiego myślenia, jak choćby zdrowie zawodników i kadrowiczów. Chcemy przecież by byli zdrowi, bo wtedy będziemy mogli cieszyć się z ich gry - powiedział.

Marcin Lepa: Jaki jest optymalny poziom takich druży jak GKS Katowice czy też kadetów, którzy już niedługo mogą pojawiać się w najlepszych drużynach. Czy czuć różnice między Plusligą a niższą ligą?

Andrzej Kowal: Różnica między czołówką zaplecza a ostatnimi zespołami Plusligi nie jest duża. Potencjał tych drużyn jest bardzo duży. Już powiedziałem, że GKS Katowice odniósłby niejedno zwycięstwo! Natomiast zespół SMS-u ma olbrzymi potencjał. Zresztą w każdej kategorii zdobywają tytułu, więc istnieje prawdopodobieństwo, że wielu z nich trafi do czołowych drużyn ligowych lub reprezentacji.

A co w takim razie z powiększeniem Plusligi?

Myślę, że powiększenie ligi byłoby błędem. W tej chwili jest za dużo zespołów w lidze. Te dwanaście drużyn to optymalna ilość i nie mówię z perspektywy trenera czołowego klubu. Myślę, że w tych wszystkich zespołach znajdzie się miejsce dla zdolnych siatkarzy. Powiększenie byłoby wielkim błędem, a tych przyczyn jest bardzo dużo jak choćby zdrowie zawodników, reprezentantów, bo tylko wtedy będziemy cieszyli się z ich gry.

 

Cała rozmowa z Andrzejem Kowalem w załączonym materiale wideo.

Marcin Lepa, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze