Mityng w Karlsruhe: Adam Kszczot najszybszy na 800 m

Inne
Mityng w Karlsruhe: Adam Kszczot najszybszy na 800 m
fot. Cyfrasport

Wicemistrz globu Adam Kszczot (RKS Łódź) wynikiem 1.45,96 wygrał bieg na 800 m w mityngu IAAF World Indoor Tour w Karlsruhe, odnosząc drugie w tym sezonie zwycięstwo. Sobotnim rezultatem umocnił się na prowadzeniu w europejskiej tabeli, a w światowej jest drugi.

Nieznacznie lepszy czas - 1.45,93 uzyskał 16 stycznia w College Station w Teksasie niespełna 19-letni Amerykanin Donovan Brazier. W Karlsruhe Kszczot, który w środowym biegu w Duesseldorfie 800 m pokonał w 1.46,00, wyprzedził Francuza Pierre-Ambroise Bosse - 1.46,25 oraz Kenijczyka Nicholasa Kiplangata Kipkoecha - 1.47,16 (obaj ustanowili rekordy życiowe).

 

Tyczkarze Lisek i Sobera na podium w Poczdamie

 

Ósmy czas dnia na 400 m miała Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) - 54,57. Wynikiem lepszym od rekordu Danii 52,80 zwyciężyła Sara Slott Petersen.

 

W Karlsruhe nastąpiła inauguracja nowego cyklu mityngów halowych IAAF World Indoor Tour, który w lutym obejmie jeszcze imprezy w Bostonie (14), Sztokholmie (17) i Glasgow (20). Triumfator cyklu w danej konkurencji otrzyma nagrodę finansową.

 

Do Niemiec Kszczot przybył z obozu w Południowej Afryce razem z Duńczykiem Andreasem Bube, który od listopada dołączył do grupy trenera Zbigniewa Króla. Największe sukcesy odnosił w mistrzostwach Europy - w 2012 roku zdobył srebrny medal, a w 2014 uległ tylko Polakom (Kszczot i Artur Kuciapski) oraz Irlandczykowi Markowi Englishowi. Kszczot i Bube mają w planach wspólne treningi m.in. w Albuquerque w USA i Zakopanem.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie