Pewne zwycięstwo Atletico Madryt. Setny gol Torresa dla "Rojiblancos"

Fernando Torres strzelił setną bramkę dla Atletico Madryt, które w sobotę pokonało u siebie Eibar 3:1 w 23. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej. Dzięki temu zwycięstwu stołeczny klub zrównał się punktami z Barceloną, która rozegrała o dwa mecze mniej.

Dwa gole dla gospodarzy padły po dośrodkowaniach z rzutów rożnych, a do bramki trafiali środkowi obrońcy Jose Gimenez (56) i Saul (63). Wcześniej, tuż po przerwie, prowadzenie objęli goście za sprawą Keko. W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Torres, który wszedł na boisko na ostatni kwadrans.

Czterech na jednego! Wyjątkowy wywiad z Leo Messim

Podopieczni Diego Simeone przerwali serię czterech meczów bez zwycięstwa w ekstraklasie i Pucharze Hiszpanii. Atletico podobnie jak Barcelona ma 51 punktów. Zespół z Katalonii, który w niedzielę w południe zagra na wyjeździe z Levante, utrzymało prowadzenie dzięki lepszemu bilansowi bramek. Real Madryt traci do Atletico i Barcelony cztery punkty, ale w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Granadą.

Torres został jedenastym piłkarzem, który strzelił 100 goli dla klubu z Madrytu.