Radio Polsatsport.pl: Nadchodzi Polsat Boxing Night! Znamy rywala Adamka?

Sporty walki

O czym marzy Tomasz Adamek? Który mistrz świata proponował mu niedawno walkę? I czym kibiców kupią panie? O gali Polsat Boxing Night rozmawiali w radiowej audycji Polsatsport.pl dyrektor ds. sportu telewizji Polsat Marian Kmita, jego zastępca Paweł Wójcik i prowadzący dyskusję Przemysław Iwańczyk. Całej audycji posłuchaj tylko u nas!

Już 2 kwietnia w Tauron Arenie w Krakowie kolejna odsłona gali Polsat Boxing Night! Jednym z głównych bohaterów pięściarskiego święta będzie Tomasz Adamek, były mistrz świata organizacji IBF i IBO w kategorii juniorciężkiej oraz WBC w kategorii półciężkiej. Z kim zmierzy się „Góral”?

 

Adamek po góralsku: Jeśli jest dwóch do tańca, to musi być bitka w ringu!

 

Rąbka tajemnicy uchylił Marian Kmita: - Z coraz mniejszym znakiem zapytania możemy powiedzieć, że będzie to pan Eric Molina, który jest rozpoznawalnym pięściarzem. Dla Tomka to bardzo poważny sprawdzian obarczony ryzykiem. Rozumiem jednak to, bo wiem, że Adamkowi marzy się walka o mistrzostwo świata. Chcemy mu pomóc – powiedział dyrektor ds. sportu telewizji Polsat.

 

- Zastanawiamy się nad tym, aby podtytuł gali brzmiał „The Final Call”, czyli „Ostatni Dzwonek”. Ta walka będzie więc zestawieniem optymalnym. Molina to rywal, który rok temu walczył z Deontay’em Wilderem, tym samym, który niedawno pokonał Artura Szpilkę – powiedział Paweł Wójcik. Zastępca Mariana Kmity dodał: - Ciekawe jest to, że Wilder przed walką ze Szpilką proponował starcie… Tomaszowi Adamkowi! – stwierdził Wójcik.

 

Po raz kolejny w ringu nie zabraknie pań. Ewa Brodnicka broniąc tytułu mistrzyni Europy zmierzy się z Włoszką Anitą Torti. – Kilka lat temu byłem przeciwny walkom kobiet. Uznawałem, że to nieestetyczne. Kiedy zobaczyłem jednak, że to ich pasja, że nie potrafią bez tego żyć, to zrozumiałem, że nie powinniśmy im tego odbierać – wyjaśnił Marian Kmita. - Spektakl, który wytworzył się przed walką Piątkowska-Brodnicka świadczy tylko o tym, jak te zawodniczki tym żyją – dodał Paweł Wójcik.

 

Całej audycji Polsatsport.pl o Polsat Boxing Night posłuchaj tylko u nas!

Redakcja, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze