Puchar Polski: Mariusz Wlazły MVP turnieju finałowego

W finale Pucharu Polski siatkarzy PGE Skra Bełchatów pokonała po emocjonującym boju ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju (MVP) oraz nagrodę dla najlepszego atakującego zgarnął Mariusz Wlazły z PGE Skry.

Atakujący PGE Skry Mariusz Wlazły w końcówce finału doznał urazu kostki, później dopadły go skurcze mięśni brzucha, ale jego wkład w sukces ekipy z Bełchatowa był niepodważalny. W niezwykle emocjonującym, finałowym boju  Skra pokonała po tie-breaku ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a Mariusz Wlazły zdobył w tym spotkaniu 22 punkty. Indywidualne wyróżnienia podzielili między sobą przedstawiciele finalistów PP. Nagrodą dla najlepszego zawodnika turnieju był czek na 10000 złotych; pozostali laureaci nagród indywidualnych otrzymali po 5000 złotych.

Galaktyczna siatkówka w Orbicie! Puchar Polski dla PGE Skry Bełchatów!

Mariusz Wlazły to nie tylko kolekcjoner medali i trofeów wywalczonych wraz z reprezentacją Polski i PGE Skrą, ale również zdobywca wielu nagród indywidualnych. W swej karierze wywalczył już m.in. nagrodę MVP mistrzostw świata (2014), a wcześniej dwukrotnie odbierał nagrody MVP turniejów finałowych Pucharu Polski (2009, 2011).

Nagrody indywidualne turnieju finałowego Pucharu Polski 2016:

MVP: Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów)

Najlepszy zagrywający : Łukasz Wiśniewski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Najlepszy przyjmujący: Facundo Conte (PGE Skra Bełchatów)
Najlepszy broniący: Paweł Zatorski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)
Najlepszy blokujący: Srećko Lisinac (PGE Skra Bełchatów)
Najlepszy atakujący: Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów)
Najlepszy rozgrywający: Benjamin Toniutti (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle).

Finałowy turniej Pucharu Polski (Wrocław 5-7.02):

Ćwierćfinały (piątek, 5.02):

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:12, 25:17, 25:15)
Cerrad Czarni Radom - Lotos Trefl Gdańsk 2:3 (18:25, 21:25, 25:22, 25:22, 13:15)
Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice 3:0 (25:14, 25:19, 25:20)
PGE Skra Bełchatów - SMS PZPS Spała 3:0 (25:20, 25:22, 25:16)

Półfinały (sobota, 6.02):

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:21, 25:16)
Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:18, 20:25, 18:25, 24:26)

Finał (niedziela, 7.02).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:12, 23:25, 25:22, 26:28, 17:19).