PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Francuzów w Canmore. Polacy w drugiej dziesiątce

Zimowe
PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Francuzów w Canmore. Polacy w drugiej dziesiątce
fot. PAP

Francuzi Marie Dorin Habert oraz Martin Fourcade wygrali supersprint biathlonowego Pucharu Świata w kanadyjskim Canmore. Na podium stanęły także pary z Austrii i Norwegii. Krystyna i Grzegorz Guzikowie (AZS AWF Katowice/BLKS Żywiec) zajęli 14. miejsc

Biało-czerwoni utrzymywali stratę do liderów poniżej minuty po trzech strzelaniach, ale druga próba Grzegorza Guzika zakończyła się koniecznością pokonania dwóch rund karnych. Tej straty nie udało się już odrobić.

 

PŚ w snowboardzie: Amerykanka z najlepszym wynikiem w historii!

 

Dorin Habert jest dwukrotną złotą medalistką mistrzostw świata z 2015 roku, a w klasyfikacji generalnej PŚ w tym sezonie zajmuje trzecie miejsce. Fourcade to z kolei jeden z najbardziej utytułowanych biathlonistów w historii. Ma w dorobku cztery Kryształowe Kule i jest na najlepszej drodze, by zdobyć piątą z rzędu. Jest też sześciokrotnym mistrzem świata i dwukrotnym olimpijskim.

 

Supersprint to stosunkowo nowa pozycja w pucharowym kalendarzu. W ubiegłym sezonie w tej konkurencji rywalizowano tylko raz - w Novym Mescie na Morawach. Tym razem pary mieszane biegły dwukrotnie - w Oestersund na inaugurację oraz w Canmore. Supersprint nie znalazł się jednak w programie mistrzostw świata, które odbędą się w marcu w Oslo-Holmenkollen.

 

O 22.05 rozpocznie się ostatnia konkurencja w Canmore - sztafeta mieszana. Kolejna runda PŚ - 11 lutego w Presque Isle w USA.


Wyniki:
1. Marie Dorin Habert, Martin Fourcade (Francja) 37.59,0 (0 karnych rund + 4 doładowania) 2. Lisa Theresa Hauser, Simon Eder (Austria) strata 45,2 s (0+8) 3. Hilde Fenne, Lars Helge Birkeland (Norwegia) 55,3 (0+7) 4. Olga Podczufarowa, Aleksiej Wołkow (Rosja) 57,3 (0+2) 5. Lisa Vittozzi, Thomas Bormolini (Włochy) 1.02,6 (0+8) 6. Julia Dżyma, Ołeksander Żyrny (Ukraina) 1.13,6 (0+6) ... 14. Krystyna Guzik, Grzegorz Guzik (Polska) 3.10,3 (2+9)
IM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie