TBL: Siarka po ambitnej walce uległa Energi Czarnym Słupsk

Energa Czarni Słupsk po wyrównanym meczu wygrała na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 83:71 (21:25, 20:13, 15:20, 15:25). Klasyfikowani znacznie niżej koszykarze Siarki stawili opór Energi Czarnym, ale nie wystarczyło im sił na cały mecz i zostali zdominowani w 4 kwarcie

Przed tym meczem koszykarze Siarki zdołali wygrać zaledwie 4 z 18 rozegranych meczów. Ostatnie 9 z nich to nieprzerwany ciąg porażek. Mimo fatalnej serii tarnobrzeżanie dobrze prezentowali się na własnej hali i potrafili wygrać trzy z czterech meczów u siebie.

Taktyczny majstersztyk czy peleryna niewidka? Komiczna akcja w TBL (WIDEO)

W poprzedniej kolejce obie drużyny zanotowały minimalne porażki w meczach wyjazdowych. Siarka przegrała z Polpharmą 79:81, z kolei zespół Energi Czarnych okazał się słabszy od PGE Turowa, przegrywając mecz 81:83.

Koszykarze Energi Czarnych to brązowi medaliści z poprzedniego sezonu. Przed tym meczem zajmowali 9 miejsce w tabeli i walczą o prawo gry w play-off.

Po pierszej kwarcie kibice mogli czuć się usatysfakcjonowani ponieważ koszykarze obu drużyn zdobywali sporo punktów i szli łeb w łeb. W drugiej kwarcie tarnobrzeżanie ruszyli bardziej zdecydowanie do ataku i do przerwy prowadzili 41:38. W drugiej połowie koszykarze Energi Czarnych wzięli się do roboty, zaczęli grać bardziej zespołowo i pewniej w obronie. Odbierali dużo piłek i zbierali pod tablicą. Pewnie wygrali obie kwarty 20:15 i 25:15. Najwięcej punktów w drużynie gości zdobył Jarosław Mokros - 18

Siarka Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 71:83 (21:25, 20:13, 15:20, 15:25)

Siarka: Udofia 16, Młynarski 16, Robbins 11, Zalewski 7, Wall 8, Strzelecki 5, Patoka 8

Energa Czarni:  Jackson 17, Mokros 18, Mbodj 12, Blassingame 8, Harper 11, Surmacz 5, Seweryn 8, Zywert 2