Swoboda i Bukowiecki lekkoatletami stycznia w Europie

Lekkoatletyka
Swoboda i Bukowiecki lekkoatletami stycznia w Europie
fot.Cyfrasport

Sprinterka UKS Czwórka Żory Ewa Swoboda i kulomiot Gwardii Szczytno Konrad Bukowiecki zostali wybrani w głosowaniu internautów zorganizowanym przez European Athletics lekkoatletami stycznia w Europie.

Podopieczna Iwony Krupy poprawiła w biegu na 60 m rekord Starego Kontynentu w kategorii juniorek. Z kolei Bukowiecki w Arenie Toruń wynikiem 22,48 ustanowił halowy rekord świata juniorów w pchnięciu kulą. Tydzień później rezultatem 20,46 wyrównał własny halowy nieoficjalny rekord Europy juniorów, ale seniorskim sprzętem.

 

Pedro's Cup: Lićwinko i Barshim najlepsi w skoku wzwyż

 

Ten wynik poprawił jeszcze w lutym - w mityngu Pedro's Cup w Łodzi - 20,58. Kibice głosować mogli za pomocą mediów społecznościowych - Twittera i Facebooka. W styczniu Swoboda poprawiła czasem 7,13 w Luksemburgu 30-letni halowy rekord Polski w biegu na 60 m. To także rekord Europy juniorek. W lutym odniosła dwa kolejne sukcesy - była najszybsza w mityngu w Duesseldorfie i Pedro's Cup w Łodzi.

 

W piątek oboje wystąpią w Toruniu w Copernicus Cup, a na weekend mają zaplanowaną rywalizację w mistrzostwach Polski juniorów w Spale. Swoboda już w minionym sezonie letnim była najszybszą Polką. Z powodu kontuzji nie pojechała jednak na mistrzostwa świata seniorów do Pekinu.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze