Dąbrowski z Czachorem w Baja Russia

Moto
Dąbrowski z Czachorem w Baja Russia
fot. PAP

Marek Dąbrowski i Jacek Czachor (Orlen Team) wystartują w pierwszej rudzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych - Baja Russia, który zostanie rozegrany od 20 do 22 lutego na trasach w rejonie jeziora Ładoga.

Na wstępnej liście zgłoszeń jest 30 załóg. Obok doświadczonych polskich dakarowców, którzy pojadą Toyotą Hilux z drugim numerem, jedynkę będzie miał Rosjanin Władimir Wasiliew (Mini), triumfator Pucharu Świata w 2014 roku. Obok Czachora i Dąbrowskiego w rajdzie wystąpią dwie inne polskie załogi. Grzegorz Czarnecki i Michał Bojar otrzymają Nissana Navarę, a Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk powalczą Polarisem RZR 1000.

 

Rajdowe MŚ: Skrócona trasa w Szwecji

 

Łotewski RE Autoklub wystawi trzy Mitsubishi Pajero, kierowcą jednego z nich będzie doskonały fiński kierowca rajdowy Toni Gardemeister. Bazą rajdu będzie Wiartsila, osiedle w rejonie sortawalskim w Republice Karelii mające około trzy tysiące mieszkańców.

 

Honorowy start zaplanowano na wieczór w sobotę 20 lutego w Sortawale. W niedzielę załogi czekają dwa odcinki specjalne - 19 i 180 kilometrowy. Końcowy, ponownie 180-kilometrowy odcinek zaplanowano na poniedziałek 22 lutego.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze