Lewandowski od początku roku spisuje się znakomicie. Jak na razie to on zdobywał wszystkie bramki, które Bayern aplikował swoim rywalom. Najpierw dwukrotnie pokonał bramkarza Hamburgera SV, a następnie dwa razy trafił w meczu przeciwko TSG 1899 Hoffenheim. Dopiero ostatnie spotkanie z Bayerem Leverkusen zakończył z zerowym dorobkiem.

 

Radović: Nie zagram w Legii, bo są tam ludzie, którzy mnie nie chcieli


O jego formę spokojny jest jednak Pep Guardiola, który nie mógł się nachwalić naszego napastnika. - Piłka nożna jest w jego głowie 24/7. Dobrze się odżywia, dobrze śpi, dobrze trenuje, zawsze jest na czas, nie narzeka. Od jego pierwszych chwil w Monachium jestem bardzo zadowolony - powiedział.

Wiemy już, że Guardiola w przyszłym sezonie poprowadzi Manchester City. Do tego dużo mówi się o ewentualnym odejściu Lewandowskiego z Bayernu, lecz najczęściej przewijają się hiszpańskie zespoły - Real Madryt i FC Barcelona. Czy Guardiola będzie próbował ściągnąć zawodnika, którego określił mianem "największego profesjonalisty, z którym pracował"? Komplement bardoz duży, biorąc pod uwagę, z kim Hiszpan miał do czynienia...