"Musimy wierzyć i mieć świadomość, że to (wywalczenie trzeciego mistrzostwa z rzędu - PAP) jest możliwe i realne. Mamy wielki zespół, ale w piłce nożnej słowa wypowiadane publicznie na zewnątrz nie są istotne. Ważne jest to, co dzieje się wewnątrz drużyny i jakie słowa padają wśród zawodników" - powiedział.

 

Rosicky nie zdąży na Euro 2016?

 

W poniedziałek Ramos został uznany za najbardziej wartościowego piłkarza (MVP) reprezentacji Hiszpanii. Nagrodę im. Luisa Aragonesa, legendarnego szkoleniowca Hiszpanii (zmarł 1 lutego 2014 r. w wieku 75 lat) otrzymał na gali organizowanej przez dziennik "Marca".

 

"Indywidualne nagrody są ważne, ale w tym przypadku czuję szczególnie wielkie emocje i zaszczyt ze względu na patrona nagrody" - dodał 29-letni piłkarz "Królewskich", który był filarem reprezentacji w meczach kwalifikacji do ME 2016.

 

Nie zagrał jednak w dwóch ostatnich pojedynkach - Luksemburgiem i Ukrainą ze względu na kontuzję. Obrońcy trofeum wywalczyli awans z pierwszej lokaty z doskonałym bilansem - dziewięciu zwycięstw w 10 spotkaniach. Jeden mecz zremisowali.

 

Hiszpanie zdobyli złoto w ME 2008 w Szwajcarii i Austrii oraz cztery lata później w turnieju rozgrywanym w Polsce i na Ukrainie.