Oprócz Serbów, Bułgarów i Chińczyków chęć wystąpienia w 14. Memoriale Wagnera wyrazili Belgowie, ale organizatorzy nie zamierzają powiększać liczby uczestników do 5 zespołów. Dlatego Belgia jest na razie opcją rezerwową. Ostateczną decyzję władz polskiej siatkówki mamy poznać niebawem.

Nadzieja reprezentacji Polski: Pierwszy raz zderzyliśmy się z taką ścianą

Jak informuje "Przegląd Sportowy" bardzo wiele wskazuje na to, że impreza odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie. Informację tą potwierdził w rozmowie z gazetą prezes Fundacji Wagnera Jerzy Mróz. Według niego rozmowy z władzami miasta są bardzo zaawansowane i obie strony są blisko porozumienia.

Gdyby Memoriał rzeczywiście miał odbyć się w Tauron Arenie Kraków, byłaby to druga impreza w ciągu miesiąca, która zagościłaby w najnowocześniejszej hali sportowej w Polsce. W kwietniu w stolicy Małopolski, w szranki staną siatkarze czterech najlepszych klubów Europy, którzy powalczą o triumf w Lidze Mistrzów.

 

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera już raz rozegrany został w krakowskiej hali. W 2014 roku Polacy także zmierzyli się z Bułgarią i Chinami, a trzecim rywalem biało-czerwonych była Rosja. Wtedy Polacy zajęli w turnieju drugą lokatę, ale jak dobrze pamiętamy później wygrali mistrzostwa świata w naszym kraju. Oby teraz po dobrym występie w Krakowie, powalczyli o złoto na igrzyskach w Rio!