PlusLiga: Emocjonujący spektakl na Podpromiu zakończył się zwycięstwem Skry!

W szlagierowym spotkaniu 16. kolejki PlusLigi Asseco Resovia przegrała z PGE Skrą Bełchatów 2:3. Bełchatowianie wygrali dwa pierwsze sety, ale w kolejnych pozwolili rywalom na odrobienie strat, zwycięzcę spotkania musiał wyłonić tie-break.

Zaledwie cztery dni minęły od półfinałowej konfrontacji Pucharu Polski, w której Asseco Resovia Rzeszów przegrała z PGE Skrą Bełchatów 1:3 (25:18, 20:25, 18:25, 24:26). Kibice wciąż jeszcze żyją emocjami, jakie siatkarze zgotowali podczas tego turnieju, szczególnie w niezwykle dramatycznym meczu finałowym, w którym bełchatowianie ograli po tie-breaku ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Przed meczem zadawano pytanie, czy podopieczni Miguela Falaski pójdą za ciosem i w Hali Podpromie zdołają pokonać wielkiego rywala? Jak się okazało, ekipa z Bełchatowa po raz drugi w odstępie kilku dni, odniosła bardzo ważne zwycięstwo, w starciu z groźnym rywalem, po emocjonującym, zakończonym tie-breakiem spektaklu.

Nowa moda w Bełchatowie. Conte i Wrona przefarbowali brody

W trzeciej kolejce PlusLigi (11 listopada) w Hali "Energia" w Bełchatowie górą byli siatkarze Resovii, którzy wygrali 3:1. Najlepszym zawodnikiem konfrontacji wybrano Bartosza Kurka - atakujący Resovii zdobył w tamtym spotkaniu aż 32 punkty. Na Podpromiu siatkarze z Bełchatowa zdołali się zrewanżować rywalom.

Premierowa odsłona zakończyła się zwycięstwem gości. Kluczowe akcje miały miejsce w końcówce seta: rzeszowianie prowadzili 21:20, ale siatkarze Skry wygrali cztery akcje z rzędu (21:24), a Facundo Conte ustalił wynik seta na 22:25. W drugiej partii siatkarze Resovii mieli trzy oczka zaliczki na drugiej przerwie technicznej, a po niej jeszcze tę przewagę powiększyli (20:14). Mimo to bełchatowianie rozpoczęli pogoń w końcówce. odrobili straty i doprowadzili do rywalizacji na przewagi, którą wygrali (29:31).

Trzecią odsłonę znów zwieńczyła rywalizacja na przewagi, w której górą byli tym razem gospodarze (26:24). Obie ekipy popełniały sporo błędów, choćby w polu zagrywki, obie też notowały serie wygranych akcji. W czwartej partii, dzięki wygranej 25:23 udało się gospodarzom doprowadzić do tie-breaka. Piąty set również przyniósł wiele emocji, a o zwycięstwie podopiecznych Miguela Falaski przesądziła przewaga wypracowana przez bełchatowian po zmianie stron. Goście pierwszą piłkę meczową mieli już przy stanie 11:14 - po ataku Facundo Conte, ale przegrali dwie kolejne akcje. W trzeciej Mariusz Wlazły obił blok rywali, kończąc mecz.

Atakujący PGE Skry zgarnął nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu, zdobył 21 punktów (19 atak + 1 blok + 1 zagrywka). Lepiej punktował Bartosz Kurek, który wywalczył aż 38 punktów (30 atak + 4 blok + 4 zagrywka). Zwycięstwo w Hali na Podpromiu pozwoliło ekipie z Bełchatowa odskoczyć od Resovii na trzy oczka w tabeli. Skra zajmuje drugie miejsce w ligowej stawce z 37. punktami na koncie, zdecydowanym liderem jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (44 punkty).

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów 2:3 (22:25, 29:31, 26:24, 25:23, 13:15)

Asseco Resovia: Bartosz Kurek (38), Thomas Jaeschke (11), Olieg Achrem (4), Dmytro Paszycki (2), Fabian Drzyzga (1), Russell Holmes (12) – Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Dominik Witczak, Nikołaj Penczew (6), Dawid Dryja (6), Julien Lyneel (1), Aleksander Śliwka.

PGE Skra: Srecko Lisinac (9), Mariusz Wlazły (21), Facundo Conte (21), Andrzej Wrona (10), Nicolas Uriarte (3), Nicolas Marechal (12) – Kacper Piechocki (libero) oraz Karol Kłos, Mariusz Marcyniak, Marcel Gromadowski (1), Marcin Janusz, Robert Milczarek (libero), Mihajlo Stankovic.

16:38

Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów w Polsacie Sport. Początek o godzinie 18.00. Spotkanie komentują Tomasz Swędrowski i Tomasz Wójtowicz.

17:11

Przypomnijmy najważniejsze fragmenty sobotniego, półfinałowego spotkania Pucharu Polski pomiędzy Asseco Resovią i PGE Skrą:

Asseco Resovia - Skra Bełchatów 1:3. Skrót meczu

17:21

Gdzie obejrzeć mecz Asseco Resovia - PGE Skra Bełchatów?

Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów: Transmisja w Polsacie Sport

17:25

Tymczasem w Bełchatowie zapanowała nowa moda...

17:42

16. kolejka PlusLigi:

2016-02-07: Indykpol AZS Olsztyn - Cuprum Lubin 3:1 (22:25, 27:25, 27:25, 25:19) MVP: Paweł Woicki

Indykpol AZS: Paweł Adamajtis (22), Bartosz Bednorz (22), Thomas Koelewijn (16), Filip Stoilovic (1), Paweł Woicki (3), Maciej Zajder (8) - Michał Potera (libero) oraz Krzysztof Bieńkowski, Marcin Waliński (8), Jakub Zabłocki, Miłosz Zniszczoł (4).
Cuprum: Marcus Boehme (7), Grzegorz Łomacz, Mateusz Malinowski (14), Marcin Możdżonek (10), Keith Pupart (17), Wojciech Włodarczyk (15) - Paweł Rusek (libero) oraz Maciej Gorzkiewicz (1), Łukasz Kaczmarek (2), Robert Taht.

2016-02-09: Effector Kielce - Łuczniczka Bydgoszcz 2:3 (20:25, 25:20, 25:19, 16:25, 15:17) MVP: Jakub Jarosz.

Effector: Mateusz Bieniek (12), Sławomir Jungiewicz (27), Michał Kędzierski (5), Jędrzej Maćkowiak (4), Sławomir Stolc (12), Igor Witiuk (7) - Damian Sobczak (libero) oraz Szymon Biniek (libero), Marcin Komenda (1), Andreas Takvam (5), Patryk Więckowski.
Łuczniczka: Jakub Jarosz (33), Wojciech Jurkiewicz (10), Kevin Klinkenberg (9), Grzegorz Kosok (8), Murilo Radke (5), Michał Ruciak (7) - Michał Żurek (libero) oraz Bartosz Krzysiek, Dawid Murek (1), Jan Nowakowski (1), Łukasz Wiese (1), Nikodem Wolański.

Effector Kielce - Łuczniczka Bydgoszcz 2:3. Skrót meczu

2016-02-10: Lotos Trefl Gdańsk - AZS Częstochowa (17.00)
2016-02-10: Asseco Resovia Rzeszów - PGE Skra Bełchatów (18.00; transmisja - Polsat Sport)
2016-02-10: Cerrad Czarni Radom - AZS Politechnika Warszawska (18.00)
2016-02-10: MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (18.00)
2016-02-10: BBTS Bielsko-Biała - Jastrzębski Węgiel (19.00).

17:55

Skra Bełchatów - Asseco Resovia 1:3. Skrót meczu

18:03

Sędziowie: Wojciech Maroszek - Andrzej Kuchna.

18:08

WYJŚCIOWE SKŁADY:

RESOVIA: Fabian Drzyzga, Bartosz Kurek, Dmytro Paszycki, Russell Holmes, Thomas Jaeschke, Olieg Achrem oraz Krzysztof Ignaczak (libero).
SKRA: Mariusz Wlazły, Nicolas Uriarte, Srećko Lisinac, Andrzej Wrona, Facundo Conte, Nicolas Marechal oraz Kacper Piechocki (libero).

18:09

RESOVIA - SKRA 0:0, 2:3 Punktuje Srećko Lisinac.

18:09

RESOVIA - SKRA 0:0, 3:3 Zesputa zagrywka Mariusza Wlazłego.

18:10

RESOVIA - SKRA 0:0, 4:3 Techniczny atak Bartosza Kurka.

18:10

RESOVIA - SKRA 0:0, 4:4 Odpowiada Mariusz Wlazły.

18:11

RESOVIA - SKRA 0:0, 5:5 Wyrównany początek spotkania.

18:11

RESOVIA - SKRA 0:0, 5:5 Srećko Lisinac serwuje w siatkę.

18:13

RESOVIA - SKRA 0:0, 6:7 Olieg Achrem pomylił się w ataku.

18:13

RESOVIA - SKRA 0:0, 6:8 Dwa oczka zaliczki Skry na pierwszej przerwie technicznej.

18:15

RESOVIA - SKRA 0:0, 8:8 Dwa błędy siatkarzy Skry i Resovia odrabia straty.

18:16

RESOVIA - SKRA 0:0, 10:9 Skutecznie Mariusz Wlazły.

18:17

RESOVIA - SKRA 0:0, 10:11 Myli się w ataku Bartosz Kurek.

18:17

RESOVIA - SKRA 0:0, 10:12 Skra znów odskakuje na dwa punkty.

18:18

RESOVIA - SKRA 0:0, 11:13 Fabian Drzyzga serwuje w siatkę.

18:18

RESOVIA - SKRA 0:0, 12:13 Olieg Achrem z drugiej linii.

18:20

RESOVIA - SKRA 0:0, 13:15 Srećko Lisinac z krótkiej.

18:21

RESOVIA - SKRA 0:0, 14:16 Facundo Conte atakiem z lewego skrzydła daje Skrze dwa punkty zaliczki na drugiej przerwie.

18:22

RESOVIA - SKRA 0:0, 16:16 Gospodarze znów odrabiają straty po przerwie technicznej.

18:23

RESOVIA - SKRA 0:0, 17:17 Facundo Conte myli się w polu zagrywki.

18:25

RESOVIA - SKRA 0:0, 19:18 Bartosz Kurek daje przewagę Resovii.

18:26

RESOVIA - SKRA 0:0, 20:19 Bartosz Kurek obija dłonie blokujących rywali.

18:27

RESOVIA - SKRA 0:0, 21:20 Bartosz Kurek z prawego skrzydła.

18:28

RESOVIA - SKRA 0:0, 21:22 Mariusz Wlazły przedarł się przez blok rywali. Andrzej Kowal bierze czas.

18:30

RESOVIA - SKRA 0:0, 21:23 Błąd Dmytro Paszyckiego. Dwa oczka przewagi Skry, Andrzej Kowal prosi o drugą przerwę.

18:31

RESOVIA - SKRA 0:0, 21:24 Atak Facundo Conte i piłka setowa dla Skry!

18:32

RESOVIA - SKRA 0:0, 22:24 Olieg Achrem skutecznie. Miguel Falasca prosi o czas.

18:33

RESOVIA - SKRA 0:1 (22:25) Facundo Conte kończy seta!

18:34

18:38

RESOVIA - SKRA 0:1, 1:0 Pierwszy punkt w drugim secie dla gospodarzy.

18:38

RESOVIA - SKRA 0:1, 2:1 Facundo Conte zablokowany.

18:39

RESOVIA - SKRA 0:1, 2:2 Bartosz Kurek serwuje w siatkę.

18:39

RESOVIA - SKRA 0:1, 3:2 Bartosz Kurek po bloku rywali.

18:40

RESOVIA - SKRA 0:1, 4:2 Mariusz Wlazły atakuje w aut.

18:40

RESOVIA - SKRA 0:1, 4:3 Kolejna w tym spotkaniu przestrzelona zagrywka

18:41

RESOVIA - SKRA 0:1, 5:3 Mylą się w polu zagrywki również bełchatowianie.

18:41

RESOVIA - SKRA 0:1, 6:4 Punktuje Bartosz Kurek.

18:43

RESOVIA - SKRA 0:1, 7:5 Bartosz Kurek skutecznie w ataku, co pokazała weryfikacja.

18:43

RESOVIA - SKRA 0:1, 8:5 Trzy oczka zaliczki gospodarzy na pierwszej przerwie.

18:45

RESOVIA - SKRA 0:1, 9:5 Thomas Jaeschke - as serwisowy. Miguel Falasca bierze czas.

18:46

RESOVIA - SKRA 0:1, 9:6 Thomas Jaeschke zatrzymany blokiem.

18:47

RESOVIA - SKRA 0:1, 9:7 Facundo Conte obił blok rywali.

18:48

RESOVIA - SKRA 0:1, 10:8 Dotknięcie siatki w ekipie Resovii.

18:49

RESOVIA - SKRA 0:1, 12:8 Bartosz Kurek - as serwisowy (109 km/h).

18:50

RESOVIA - SKRA 0:1, 12:10 Dotknięcie siatki przez gospodarzy.

18:50

RESOVIA - SKRA 0:1, 12:11 Olieg Achrem zablokowany.

18:51

RESOVIA - SKRA 0:1, 13:11 Nikołaj Penczew punktuje chwilę po wejściu na boisko.

18:51

RESOVIA - SKRA 0:1, 14:12 Nikołaj Penczew atakuje po bloku rywali.

18:52

RESOVIA - SKRA 0:1, 15:13 Potężny atak Bartosza Kurka.

18:53

RESOVIA - SKRA 0:1, 16:13 Trzy oczka zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

18:54

RESOVIA - SKRA 0:1, 17:13 Bartosz Kurek skutecznie.

18:56

RESOVIA - SKRA 0:1, 19:14 Nicolas Uriarte - podwójne odbicie. Coraz bardziej nerwowo na parkiecie. Trener Miguel Falasca prosi o czas.

18:57

RESOVIA - SKRA 0:1, 20:14 Skuteczna kontra rzeszowian.

18:59

RESOVIA - SKRA 0:1, 20:16 Nicolas Marechal - as serwisowy. O czas prosi Andrzej Kowal.

19:00

RESOVIA - SKRA 0:1, 20:17 Techniczny atak Facundo Conte.

19:01

RESOVIA - SKRA 0:1, 21:17 Bartosz Kurek przerywa serię rywali.

19:01

RESOVIA - SKRA 0:1, 21:19 Bartosz Kurek zatrzymany blokiem.

19:02

RESOVIA - SKRA 0:1, 22:19 Bartosz Kurek tym razem skutecznie.

19:02

RESOVIA - SKRA 0:1, 22:20 Facundo Conte obił blok rywali.

19:03

RESOVIA - SKRA 0:1, 22:21 Fabian Drzyzga - nieczyste odbicie. Czas dla opiekuna gospodarzy.

19:04

RESOVIA - SKRA 0:1, 23:21 Skuteczny atak Bartosza Kurka.

19:06

RESOVIA - SKRA 0:1, 24:22 Bartosz Kurek skutecznie. Piłka setowa dla Resovii.

19:06

RESOVIA - SKRA 0:1, 24:23 Dmytro Paszycki serwuje w siatkę.

19:07

RESOVIA - SKRA 0:1, 24:24 Andrzej Wrona - as serwisowy! Gramy na przewagi.

19:07

RESOVIA - SKRA 0:1, 25:24 Kolejna piłka setowa dla gospodarzy.

19:08

RESOVIA - SKRA 0:1, 26:25 Bartosz Kurek skutecznie z lewego skrzydła.

19:09

RESOVIA - SKRA 0:1, 26:26 Przestrzelona zagrywka gospodarzy...

19:10

RESOVIA - SKRA 0:1, 26:27 Nicolas Marechal - as serwisowy. Piłka setowa dla gości.

19:10

RESOVIA - SKRA 0:1, 27:27 Odpowiada Nikołaj Penczew.

19:11

RESOVIA - SKRA 0:1, 28:27 Facundo Conte zatrzymany blokiem.

19:12

RESOVIA - SKRA 0:1, 29:28 Psują serwisy zawodnicy obu ekip.

19:12

RESOVIA - SKRA 0:1, 29:29 Bartosz Kurek myli się w polu zagrywki.

19:13

RESOVIA - SKRA 0:1, 29:30 Mariusz Wlazły po bloku rywali w aut.

19:14

RESOVIA - SKRA 0:2 (22:25, 29:31) Nicolas Uriarte - as serwisowy i koniec drugiego seta!

19:15

19:18

RESOVIA - SKRA 0:2, 0:2 Błąd przekroczenia linii popełniony przez Bartosza Kurka.

19:20

RESOVIA - SKRA 0:2, 3:2 Trzy akcje z rzędu wygrane przez gospodarzy.

19:20

RESOVIA - SKRA 0:2, 4:2 Czas dla trenera PGE Skry.

19:21

Czwarty w tabeli Lotos Trefl ograł za trzy punkty AZS Częstochowa:

Lotos Trefl Gdańsk - AZS Częstochowa 3:1 (19:25, 25:21, 25:19, 25:23)

Lotos Trefl: Marco Falaschi, Bartosz Gawryszewski, Mateusz Mika, Artur Ratajczak, Damian Schulz, Sebastian Schwarz - Piotr Gacek (libero) - Mateusz Czunkiewicz, Wojciech Grzyb, Przemysław Stępień, Murphy Troy

AZS: Bartosz Buniak, Matej Patak, Łukasz Polański, Rafael Redwitz, Michał Szalacha, Rafał Szymura - Adrian Stańczak (libero) - Felipe Bandero, Tomasz Kowalski, Stanisław Wawrzyńczyk.

19:22

RESOVIA - SKRA 0:2, 6:3 Zablokowany Facundo Conte.

19:23

RESOVIA - SKRA 0:2, 6:5 Nicolas Uriarte - as serwisowy.

19:24

RESOVIA - SKRA 0:2, 7:7 Facundo Conte - as serwisowy.

19:25

RESOVIA - SKRA 0:2, 8:7 Punkt zaliczki gospodarzy na pierwszej przerwie.

Mistrzem Polski jest Sovia

19:27

RESOVIA - SKRA 0:2, 9:8 Długą wymianę kończy Bartosz Kurek.

19:27

RESOVIA - SKRA 0:2, 9:9 Skutecznie Facundo Conte.

19:28

RESOVIA - SKRA 0:2, 10:9 Mariusz Wlazły zablokowany.

19:29

RESOVIA - SKRA 0:2, 10:10 Nicolas Marechal atakuje w taśmę.

19:29

RESOVIA - SKRA 0:2, 10:11 Srećko Lisinac blokuje akcję rywali.

19:30

RESOVIA - SKRA 0:2, 11:12 Mariusz Wlazły przedarł się przez blok rywali.

19:31

RESOVIA - SKRA 0:2, 12:12 Odpowiada Bartosz Kurek.

19:31

RESOVIA - SKRA 0:2, 13:13 Nicolas Uriarte serwuje w siatkę.

19:32

RESOVIA - SKRA 0:2, 14:14 Bartosz Kurek obija blok rywali.

19:33

RESOVIA - SKRA 0:2, 14:15 Mariusz Wlazły skutecznie z prawego skrzydła.

19:33

RESOVIA - SKRA 0:2, 15:15 Walka punkt za punkt...

19:34

RESOVIA - SKRA 0:2, 16:15 Punkt zaliczki gospodarzy na drugiej przerwie.

19:36

RESOVIA - SKRA 0:2, 17:15 Bartosz Kurek - as serwisowy, co pokazuje weryfikacja. Żółta kartka dla szkoleniowca Skry za opóźnianie gry.

19:38

RESOVIA - SKRA 0:2, 17:17 Mariusz Wlazły - as serwisowy. O czas prosi Andrzej Kowal.

19:38

RESOVIA - SKRA 0:2, 18:17 Mariusz Wlazły tym razem przestrzelił zagrywkę.

19:39

RESOVIA - SKRA 0:2, 19:18 Bartosz Kurek myli się w ataku.

19:40

RESOVIA - SKRA 0:2, 20:18 Punktuje Thomas Jaeschke.

19:41

RESOVIA - SKRA 0:2, 20:19 Srećko Lisinac ze środka.

19:41

RESOVIA - SKRA 0:2, 21:20 Mariusz Wlazły skutecznie.

19:44

RESOVIA - SKRA 0:2, 23:21 Bartosz Kurek oszukał blok Skry.

19:45

RESOVIA - SKRA 0:2, 23:22 Russell Holmes myli się w polu zagrywki.

19:46

RESOVIA - SKRA 0:2, 24:22 Piłka setowa dla gospodarzy.

19:47

RESOVIA - SKRA 0:2, 24:23 Punktuje Nicolas Marechal.

19:47

RESOVIA - SKRA 0:2, 24:23 Czas dla Andrzeja Kowala.

19:48

RESOVIA - SKRA 0:2, 24:24 Bartosz Kurek zatrzymany blokiem!

19:49

RESOVIA - SKRA 0:2, 25:24 Nikołaj Penczew daje Resovii kolejną piłkę setową.

19:50

RESOVIA - SKRA 1:2 (22:25, 29:31, 26:24) Bartosz Kurek kończy seta!

19:53

19:54

Tymczasem lider PlusLigi pewnie wygrał w Sosnowcu:

MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 13:25, 22:25)

MKS: Viaceslaw Batchkala, Mariusz Gaca, Michał Kamiński, Jakub Oczko, Maciej Pawliński, Michał Żuk - Bartosz Kaczmarek (libero) - Tijmen Laane, Jakub Peszko, Mateusz Piotrowski, Sebastian Warda.

ZAKSA: Rafał Buszek, Sam Deroo, Jurij Gladyr, Dawid Konarski, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski - Paweł Zatorski (libero) - Korneliusz Banach, Grzegorz Bociek, Patryk Czarnowski, Grzegorz Pająk, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Kevin Tillie.

19:55

RESOVIA - SKRA 1:2, 1:2 Nikołaj Penczew zatrzymany blokiem.

19:57

RESOVIA - SKRA 1:2, 2:3 Sytuacyjną piłkę kończy Bartosz Kurek.

19:57

RESOVIA - SKRA 1:2, 3:4 Facundo Conte skutecznie.

19:59

RESOVIA - SKRA 1:2, 4:6 Mariusz Wlazły z prawego skrzydła.

20:00

RESOVIA - SKRA 1:2, 6:6 Russell Holmes - as serwisowy.

20:01

RESOVIA - SKRA 1:2, 7:8 Punkt zaliczki Skry na pierwszej przerwie.

20:03

RESOVIA - SKRA 1:2, 8:9 Bartosz Kurek przestrzelił zagrywkę.

20:05

RESOVIA - SKRA 1:2, 9:10 Bartosz Kurek po bloku rywali.

20:05

RESOVIA - SKRA 1:2, 10:10 Thomas Jaeschke wyrównuje stan seta.

20:06

RESOVIA - SKRA 1:2, 10:12 Nicolas Marechal - as serwisowy (113 km/h).

20:07

RESOVIA - SKRA 1:2, 10:13 Trzy oczka zaliczki Skry. O przerwę prosi Andrzej Kowal.

20:10

RESOVIA - SKRA 1:2, 13:13 Odrobili straty rzeszowianie i tym razem to Miguel Falasca bierze czas.

20:10

RESOVIA - SKRA 1:2, 13:14 Punktuje Nicolas Marechal.

20:11

RESOVIA - SKRA 1:2, 14:14 Julien Lyneel trafia w pierwszym swoim ataku w tym meczu.

20:12

RESOVIA - SKRA 1:2, 15:14 Mariusz Wlazły zablokowany.

20:12

RESOVIA - SKRA 1:2, 15:16 Nicolas Uriarte - as serwisowy.

20:15

RESOVIA - SKRA 1:2, 17:16 Facundo Conte zablokowany.

20:18

RESOVIA - SKRA 1:2, 18:16 Facundo Conte poczuł się słabo, jednak zamiast zejść z boiska, opóźniał grę. Czerwona kartka dla PGE Skry i punkt dla gospodarzy.

20:19

RESOVIA - SKRA 1:2, 19:18 Mariusz Wlazły kończy kontrę Skry. Pogubił się w tej sytuacji Nikołaj Penczew.

20:20

RESOVIA - SKRA 1:2, 21:18 Bartosz Kurek - as serwisowy. Miguel Falasca bierze czas.

20:21

RESOVIA - SKRA 1:2, 21:19 Bartosz Kurek tym razem pomylił się w polu zagrywki.

20:22

RESOVIA - SKRA 1:2, 22:19 Nicolas Marechal atakuje w aut.

20:23

RESOVIA - SKRA 1:2, 22:19

Jedna z efektowniejszych akcji tego meczu:

Potężne ataki... Wreszcie skończył Kurek

20:24

RESOVIA - SKRA 1:2, 22:22 Skutecznie Facundo Conte. Resovia traci przewagę i Andrzej Kowal prosi o czas.

20:25

RESOVIA - SKRA 1:2, 23:22 Nicolas Marechal - serwis 110 km/h, ale w aut.

20:26

RESOVIA - SKRA 1:2, 23:23 Mariusz Wlazły z drugiej linii.

20:27

RESOVIA - SKRA 1:2, 24:23 Nikołaj Penczew - piłka setowa na wagę tie-breaka!

20:28

RESOVIA - SKRA 2:2 (22:25, 29:31, 26:24, 25:23) Mariusz Wlazły nie trafił w boisko. Tie-break wyłoni zwycięzcę hitu PlusLigi!

20:31

20:32

RESOVIA - SKRA 2:2, 2:0 Nikołaj Penczew obija blok rywali.

20:33

RESOVIA - SKRA 2:2, 3:0 Początek seta dla Resovii. Opiekun gości bierze czas.

20:34

RESOVIA - SKRA 2:2, 3:1 Facundo Conte przerywa serię gospodarzy.

20:35

RESOVIA - SKRA 2:2, 5:2 W siatkę wpadają bełchatowianie.

20:37

RESOVIA - SKRA 2:2, 5:5 Dla odmiany seria bełchatowian. Skuteczny blok Mariusza Wlazłego przyniósł wyrównanie.

20:38

RESOVIA - SKRA 2:2, 6:6 Julien Lyneel zatrzymany blokiem.

20:38

RESOVIA - SKRA 2:2, 6:7 Julien Lyneel atakuje bez bloku w aut. Andrzej Kowal prosi o przerwę.

20:41

RESOVIA - SKRA 2:2, 7:8 Punkt przewagi gości na drugiej przerwie.

20:41

RESOVIA - SKRA 2:2, 7:9 Bartosz Kurek atakuje bez bloku.

20:42

RESOVIA - SKRA 2:2, 8:9 Bartosz Kurek tym razem skutecznie.

20:42

RESOVIA - SKRA 2:2, 8:10 Thomas Jaeschke atakuje w aut.

20:43

RESOVIA - SKRA 2:2, 8:11 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego. Andrzej Kowal wykorzystuje drugą przerwę.

20:45

RESOVIA - SKRA 2:2, 10:12 Skutecznie Bartosz Kurek.

20:46

RESOVIA - SKRA 2:2, 10:13 Skutecznie Mariusz Wlazły.

20:47

RESOVIA - SKRA 2:2, 11:14 Facundo Conte daje Skrze piłkę meczową.

20:48

RESOVIA - SKRA 2:2, 12:14 Skutecznie Dawid Dryja.

20:48

RESOVIA - SKRA 2:2, 13:14 Bartosz Kurek po bloku rywali.

20:49

RESOVIA - SKRA 2:2, 13:14 0 czas prosi Miguel Falasca.

20:50

RESOVIA - SKRA 2:3 (22:25, 29:31, 26:24, 25:23, 13:15) Mariusz Wlazły obija blok rywali! Koniec meczu! Niezwykle ważne zwycięstwo PGE Skry... MVP: Mariusz Wlazły.