Liga Mistrzyń: Atomowy tie-break

W pierwszym spotkaniu I rundy play-off Ligi Mistrzyń siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot wygrały w Ergo Arenie z włoską drużyną Nordmeccanica Piacenza 3:2. Mecz rewanżowy zostanie rozegrany 24 lutego we Włoszech.

W premierowej odsłonie sopocianki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę na przerwach technicznych (8:3, 16:10). W końcówce Atomówki utrzymały skuteczność w ataku i kontrolowały sytuację. Danica Radenković dała swej drużynie piłkę setową przy stanie 24:16 i choć rywalki zdołały wygrać dwie kolejne akcje, zepsuty serwis Mai Ognjenović zakończył seta.

Liga Mistrzyń: Fenerbahce za mocne dla Chemika

W drugiej partii role się odwróciły. To ekipa z Włoch utrzymywała przewagę na przestrzeni seta (6:8, 14:16). W końcówce sopocianki nie były w stanie skrócić dystansu, a siatkarki Nordmeccanica Piacenza zdołały jeszcze odskoczyć (18:22). Christina Bauer zdobyła decydujące punkty dla drużyny z Włoch: najpierw wywalczyła piłkę setową (20:24), a w następnej akcji zakończyła tę odsłonę.

Trzeci set miał na początku wyrównany przebieg. Po błędzie dotknięcia siatki sopocianki przegrywały 10:11, ale wówczas nastąpił kluczowy dla tego seta moment słabości przyjezdnych. Skuteczna gra w ataku i blok dały Atomówkom pięć wygranych akcji z rzędu i prowadzenie 15:11. Po drugiej przerwie gospodynie jeszcze powiększały przewagę. Po asie serwisowym Justyny Łukasik prowadziły 18:13, po ataku Maret Balkestein-Grothues miały piłkę meczową (24:19), a as serwisowy Danicy Radenković ustalił wynik seta na 25:19.

Trzecia odsłona rozpoczęła się po myśli sopocianek, które na pierwszej przerwie technicznej prowadziły już 8:4. Seria pomyłek Maret Balkestein-Grothues w ataku pozwoliła siatkarkom z Włoch na odrobienie strat (9:9). Włoszki zdołały odskoczyć w środkowej części seta (13:16), ale w końcówce gospodynie goniły wynik, obroniły dwie piłki setowe i doprowadziły do rywalizacji na przewagi, którą niestety przegrały 24:26.

Zwycięską drużynę musiał więc wyłonić tie-break. Przy zmianie stron sopocianki minimalnie przegrywały (7:8), ale w końcówce przejęły inicjatywę. Po asie serwisowym Justyny Łukasik miały piłkę meczową (14:12) i choć w następnej akcji rywalki zdołały się obronić, w kolejnej skuteczny atak Katarzyny Zaroślińskiej z prawego skrzydła zakończył tę konfrontację. Rewanż odbędzie się w środę 24 lutego we Włoszech.

PGE Atom Trefl - Nordmeccanica Piacenza 3:2 (25:18, 20:25, 25:19, 24:26, 15:13)