Puchar Króla: Barcelona w finale. Trwa czarna seria Valencii

FC Barcelona zagra w finale Pucharu Króla! "Duma Katalonii" postawiła kropkę nad "i", remisując z Valencią w rewanżowym meczu 1:1. Trwa fatalna passa "Nietoperzy", które nie wygrały trzynastu meczów z rzędu, w tym dziesięciu pod wodzą Gary'ego Neville'a.

FC Barcelona rozstrzygnęła losy tej rywalizacji już w pierwszym meczu, wygrywając 7:0. Co za tym idzie, trener Luis Enrique w rewanżu postanowił dać odpocząć kilku gwiazdom, między innymi Lionelowi Messiemu, Neymarowi i Luisowi Suarezowi. Szkoleniowiec gospodarzy także dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu do poprzedniego meczu.

Krychowiak będzie pauzował nawet pięć tygodni

Wynik otworzył Alvaro Negredo w 39. minucie. Aderlan Santos wybił piłkę i dopadł do niej hiszpański napastnik. Wyszedł sam na sam z Marciem-Andre ter Stegenem, minął go i skierował piłkę do siatki. Do remisu doprowadzili jednak rezerwowi. Bramkę zdobył Wilfrid Kaptoum, który wykorzystał podanie Juana Camary. Kameruńczyk wpisał się na listę strzelców dwie minuty po wejściu na boisko!

W finale rywalem Messiego i spółki będzie zwycięzca pary Sevilla FC - Celta Vigo. Drużyna Grzegorza Krychowiaka wygrała pierwszy mecz 4:0. Rewanż odbędzie się w czwartek.

Valencia CF - FC Barcelona 1:1 (1:0)

Bramki: Negredo 39 - Kaptoum 84