Łapówkarz z FIFA zawarł ugodę z sądem. Stracił miliony

Piłka nożna
Łapówkarz z FIFA zawarł ugodę z sądem. Stracił miliony
fot. PAP

Urugwajczyk Eugenio Figueredo, były wiceprezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) zatrzymany w maju ubiegłego roku w Zurychu w związku z podejrzeniami o korupcję, zawarł ugodę z wymiarem sprawiedliwości w swoim kraju.

Na jej mocy zobowiązał się do przekazania na rzecz państwa trzynastu nieruchomości w stolicy kraju - Montevideo oraz w popularnej miejscowości turystycznej Punta del Este, których łączną wartość szacuje się na ponad 10 mln dolarów. "To doskonała ugoda. Pozwoli nam odzyskać nieruchomości, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy" - powiedział telewizji Canal 10 prokurator Jorge Diaz.

 

Właściciele Liverpoolu wycofali się z podwyżek cen biletów

 

Ponadto Figueredo obiecał dostarczyć informacje na temat korupcji na szczytach FIFA i piłkarskiej konfederacji Ameryki Południowej (CONMEBOL). W zamian za to 83-letni Urugwajczyk spodziewa się skrócenia spodziewanej kary ze względu na podeszły wiek i zły stan zdrowia w areszcie domowym.

 

Figueredo, były zwierzchnik CONMEBOL, był jednym z siedmiu zatrzymanych oficjeli w maju ubiegłego roku przed kongresem FIFA. W grudniu szwajcarska prokuratura zezwoliła na jego ekstradycję do ojczyzny zamiast do USA, czego domagał się tamtejszy wymiar sprawiedliwości, również prowadzący postępowanie ws. korupcji w FIFA. Podczas przesłuchania w Montevideo przyznał się do przyjęcia łapówek.

seb, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze