NBA: Koszykarze Golden State znów górą

W swoim ostatnim meczu przed przerwą na Mecz Gwiazd, koszykarze Golden State Warriors w środę pokonali na wyjeździe Phoenix Suns 112:104. Aktualni mistrzowie ligi NBA mają w obecnym sezonie zdecydowanie najlepszy bilans - 48 zwycięstw i tylko cztery porażki.

"Wojownicy" nie zachwycili, ale ich gra na pogrążonych w kryzysie Suns wystarczyła. Gości do zwycięstwa poprowadził Stephen Curry. Najbardziej wartościowy zawodnik (MVP) poprzednich rozgrywek zdobył 26 punktów i miał po dziewięć asyst i zbiórek. "To nie był nasz najlepszy mecz. Przed jego rozpoczęciem powiedziałem zawodnikom żeby starali się ograniczyć straty i grali po prostu solidnie, a wtedy wszystko będzie dobrze. Okazało się, że to rzeczywiście wystarczyło" - przyznał trener Warriors Steve Kerr. Po 52 spotkaniach żadna drużyna wcześniej nie miała tak dobrego bilansu. W niedzielnym Meczu Gwiazd wystąpi trzech zawodników Warriors - Curry, Klay Thompson i Draymond Green. W ekipie "Słońc" panuje odmienna atmosfera. Zespół przegrał dziewiąty mecz z rzędu, a z ostatnich 26 zdołał wygrać tylko dwa.

Oryginalna kara w NBA. Dzieciaki się ucieszą

Drugie miejsce w Konferencji Zachodniej zajmują koszykarze San Antonio Spurs (45-8). "Ostrogi" pokonały na wyjeździe Orlando Magic 98:96. Decydujące punkty na 0,9 s przed ostatnią syreną zdobył Kawhi Leonard. W całym meczu uzyskał ich 29.

Na wschodzie najlepsza jest drużyna Cleveland Cavaliers (38-14). Minionej nocy wygrała we własnej hali z Los Angeles Lakers 120:111. Nie do zatrzymania był duet Kyrie Irving - LeBron James. 23-letni rozgrywający zdobył 35 pkt, a James dołożył 29 i miał jeszcze 11 asyst.

Dogrywka potrzebna była do wyłonienia zwycięzcy w meczu Boston Celtics - Los Angeles Clippers. Ostatecznie gospodarze wygrali 139:134. Bohaterem gospodarzy był Isaiah Thomas. Mierzący 175 cm zawodnik doprowadził do remisu na 5,8 s przed końcem regulaminowego czasu gry, a w całym meczu uzyskał 36 pkt i 11 asyst. Wśród pokonanych wyróżnił się Chris Paul - 35 pkt i 13 asyst.