Puchar Króla: Sevilla - Barcelona w finale!

Sevilla będzie rywalem Barcelony w finale Pucharu Króla. Andaluzyjczycy awansowali tam po remisie w rewanżowym meczu z Celtą Vigo. Pierwszy mecz podopieczni Unaia Emery'ego wygrali 4:0, więc wynik 2:2 w drugim spotkaniu był im na rękę.

Tylko cud mógł uratować piłkarzy Celty Vigo. Do przerwy plan nie został w pełni wykonany, ale gospodarze po bramce Iago Aspasa - jeszcze niedawno piłkarza Sevilli - prowadzili 1:0. Na początku drugiej części dorzucił także drugie trafienie, Kiedy sytuacja gości robiła się powoli coraz gorsza, to kontaktową bramkę zdobył Ever Banega.

Messi wrócił do treningów

To podcięło skrzydła Celcie, która trzy minuty później mogła odzyskać dwubramkowe prowadzenie. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak John Guidetti. W końcówce działo się jeszcze sporo. Najpierw wyrównał Evgen Konoplyanka, a chwilę później z boisko wyleciał Steven N'Zonzi. W finale drużyna Grzegorza Krychowiaka, który nie zagrał z powodu kontuzji, zmierzy się z FC Barceloną.

Celta Vigo - Sevilla 2:2 (1:0)

Bramki: Aspas 35, 55 - Banega 57, Konoplyanka 87.   Pierwszy mecz: 0:4.   Awans: Sevilla.

Celta: Blanco - Wass (65 Jonny), Mallo, Gomez Sola, Planas - Diaz (69 Radoja), Hernandez - Aspas, Orellana, Bongonda - Guidetti (72 Sene).

Sevilla: Rico - Coke, Rami, Kolodziejczak, Escudero - Carrico (63 Cristoforo), Iborra (56 N'Zonzi) - Vitolo, Banega (72 Konoplyanka), Krohn-Dehli - Gameiro.

Żółte kartki: Planas, Hernandez - Banega, Rico, Gameiro, N'Zonzi.

Czerwona kartka: N'Zonzi.