David Millar stosował doping, teraz poucza młodych

Inne
David Millar stosował doping, teraz poucza młodych
fot. PAP/EPA

Były zawodnik David Millar został mentorem najlepszych brytyjskich kolarzy młodego pokolenia - poinformowała tamtejsza federacja. W przeszłości został on ukarany za stosowanie dopingu.

Millar zakończył karierę dwa lata temu. W 2004 roku został czasowo zdyskwalifikowany po tym, jak przyznał się do stosowania EPO. Gdy wrócił do rywalizacji, to stał się jednym z najbardziej zagorzałych zwolenników walki z dopingiem.

 

Dookoła Kataru: Kristoff wygrał etap, Cavendish liderem


Dyrektor techniczny brytyjskiej federacji kolarskiej Shane Sutton podkreślił, że Millar był pierwszym Brytyjczykiem, który założył koszulkę lidera w trzech największych wyścigach touru i dlatego jest idealny do roli mentora zawodników pragnących pójść w ślady Bradleya Wigginsa i Chrisa Froome'a.

- Dbanie o antydopingową kulturę stanowi centrum naszych działań, a edukację młodych kolarzy traktujemy bardzo poważnie. Posiadanie w swoich szeregach postaci tego kalibru co David jest dla nas nieocenione. Może podzielić się swoim bogatym doświadczeniem z zawodnikami, którzy dopiero aspirują do odnoszenia sukcesów - zaznaczył Sutton.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze