Messi piłkarzem miesiąca w Hiszpanii... po raz pierwszy w karierze!

Piłka nożna
Messi piłkarzem miesiąca w Hiszpanii... po raz pierwszy w karierze!
fot. PAP

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale jednak... Jeden z najlepszych piłkarzy w historii do 2016 roku ani razu nie zdobył nagrody dla najlepszego piłkarza miesiąca! To już jednak nieaktualne, bo Lionel Messi w końcu został wybrany najlepszym graczem stycznia w Hiszpanii.

Mimo może w Hiszpanii ten plebiscyt nie ma zbyt długiej historii, bo został wprowadzony dopiero pod koniec 2013 roku, to i tak brak Messiego w gronie laureatów mógł dziwić. Co ciekawe kibice FC Barcelony musieli czekać aż do listopada 2015 roku, by zobaczyć swojego piłkarza na szczycie listy. Wtedy wygrał Neymar, który zebrał najwięcej głosów w głosowaniu na oficjalnej stronie rozgrywek.

Neymar w PSG?


W końcu doczekał się i Messi, no ale skoro w styczniu strzelił sześć goli, to zwycięzca mógł być tylko jeden. Hat-trick przeciwko Granadzie, i po jednej bramce z Atletico Madryt, Athletikiem Bilbao i Malagą przesądziło o tym, że Argentyńczyk dorzucił kolejne - pewnie nie ostatnie - indywidualne wyróżnienie w karierze. Argentyńczyk przyczynił się do czterech zwycięstw i jednego remisu swojej drużyny.

Trenerem stycznia wybrano Unaia Emery'ego z Sevilli.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze