NHL: Hat-tricki Owieczkina, Eavesa i Eberle

Aleksander Owieczkin w środku

Aleksander Owieczkin (Washington Capitals), Patrick Eaves (Dallas Stars) oraz Jordan Eberle (Edmonton Oilers) strzelili po trzy gole w czwartkowej kolejce NHL.

Owieczkin lider klasyfikacji najskuteczniejszych (34 bramki) był ojcem sukcesu zawodników ze stolicy w wyjazdowym meczu z Minnesota Wild 4:3. Czwartego gola dla gości strzelił w ostatniej minucie do pustej bramki Jason Chimera.

To czternasty hat trick Owieczkina w lidze NHL, a pierwszy od 2013 roku.

Krystyna Guzik: Trudno w to wszystko uwierzyć

- Spory w nim udział mają moi rodzice. Kilka tygodni temu zadzwonili i powiedzieli, że już najwyższy czas na kolejne trzy bramki w jednym meczu. Udało się i cieszę się z tego powodu - powiedział dziennikarzom 30-letni Rosjanin, który jeszcze nigdy nie zagrał w finałach Konferencji Wschodniej.

Bardzo dobrze w bramce Capitals sprawował się Braden Holtby interweniując skutecznie 33 razy, dzięki czemu Capitals jako pierwszy zespół w lidze odnieśli 40. zwycięstwo. To piąta z rzędu wygrana liderów Konferencji Wschodniej. Ich czwartkowi rywale zdołali w ostatnich 13 meczach zwyciężyć tylko raz.

Także trzy bramki, po raz drugi w karierze, były dziełem Patricka Eavesa, a jego Dallas Stars pokonali na wyjeździe Chicago Blackhawks 4:2. Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszej tercji, wygranej przez gości 4:0.

W ślady Owieczkina i Eavesa poszedł w czwartek także Kanadyjczyk Jordan Eberle, zaliczając trzy bramki i także jedną asystę, a jego "Nafciarze" pokonali przed własną publicznością Toronto Maple Leafs 5:2.

Dobry mecz rozegrał także Jarome Iginla. Strzelił dwa gole i miał asystę w wygranym meczu Colorado Avalanche w Ottawie z tamtejszymi "Senatorami" 4:3. W 20 sezonach w NHL Iginla zdobył 604 goli i miał 1257 asyst.

W klasyfikacji kanadyjskiej liderem z 77 punktami jest Patrick Kane (Chicago Blackhawks) - 33 gole i 44 asysty zaliczył w 58 spotkaniach. Na drugim miejscu plasuje się Jamie Benn (Dallas Stars) - 62 (28+34), a na trzecim Erik Karlsson (Ottawa Senators) - 62 (11+51). Benn wystąpił w 55 meczach, natomiast Karlsson w 56.