Piąta rocznica gola, który wstrząsnął światem futbolu (WIDEO)

Piłka nożna
Piąta rocznica gola, który wstrząsnął światem futbolu (WIDEO)
fot. PAP

To było dokładnie pięć lat temu. 12 lutego 2011 podczas derbów Manchesteru Wayne Rooney zdobył jednego z najpiękniejszych goli w historii piłki nożnej. Sam Sir Alex Ferguson przyznał, że nigdy nie widział takiej bramki. Dzisiaj "Wazza" wciąż jest kluczową postacią Czerwonych Diabłów, jednak może się wydawać, że nie byłby w stanie powtórzyć tatkiego wyczynu.

To był jeden z ostatnich sezonów Fergusona na Old Trafford, jednak obrazek Wayne'a Rooneya kłaniającego się w pół trybunom w pewności zostanie mu w pamięci na zawsze. Anglik wówczas zdobył zwycięską bramkę w jednym z najbardziej prestiżowych pojedynków całego sezonu ligi angielskiej: derbach Manchesteru. I to w jaki sposób!

Ile płacą kibice za jednego gola w Premier League? Zaskakujące wyniki

Kapitan reprezentacji Anglii imponująco wybił się w powietrze po dośrodkowaniu Naniego i uderzył perfekcyjną przewrotką w samo okienko bramki Joe Harta. Teatr Marzeń eksplodował z radości, a bramkę tę brytyjskie media przytaczają i przytaczać będą przy każdej możliwej okazji. W piątek wybiła piąta rocznica pięknego trafienia.

 

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze