PŚ w skokach: Pięciu Polaków w serii finałowej w Vikersund

Pięciu polskich skoczków zakwalifikowało się do serii finałowej Pucharu Świata w lotach narciarskich w norweskim Vikersund. Najlepszy z biało-czerwonych Piotr Żyła (200,0 m) zajmuje 17. miejsce. Prowadzi reprezentant gospodarzy Kenneth Gangnes (234,5 m).

Oprócz Żyły w serii finałowej wystąpią także: Stefan Hula (192,5 m, 20. miejsce), Maciej Kot (192,5 m, 25.), Dawid Kubacki (194,5 m, 26.) i Kamil Stoch (185,0 m, 27.). Odpadł Andrzej Stękała, który uzyskał zaledwie 126,0 m i został sklasyfikowany na 53. pozycji.

Biathlonowy PŚ: Kobieca sztafeta przeniesiona na sobotę

W Vikersund odbędą się łącznie trzy, a nie jak planowano na początku sezonu - dwa konkursy. Piątkowy rozgrywany jest w zastępstwie za niedzielne zawody w Oslo, które zostały odwołane z powodu bardzo złych warunków atmosferycznych. Nie został poprzedzony serią kwalifikacyjną - wystartowali wszyscy zgłoszeni skoczkowie.