„W Beskidy zawitała piękna zima, a przygotowania do zawodów w Wiśle nabierają tempa. Udział w imprezie deklarują wszyscy czołowi skoczkowie. Do tej pory chęć wzięcia udziału wyraziło 16 ekip z całego świata, w tym reprezentacja Japonii z Noriakim Kasai na czele” – poinformowała Alicja Kosman z PZN.

 

Krystyna Guzik trzecia w Presque Isle!

 

Dzięki ostatnim opadom na skoczni przybyło śniegu. Zabieliło się też jej otoczenie. Wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz zapewnił, że organizatorzy wykorzystują każdą chwilę, by dobrze przygotować obiekt. „Podczas niskich temperatur produkujemy śnieg z armatek, a po środowej śnieżycy ubiliśmy nartami zeskok, aby nowa warstwa połączyła się ze starą. Przygotowujemy się na każdą ewentualność. Jeśli nadejdzie ocieplenie, przywieziemy śnieg z lodowiska w Jastrzębiu Zdroju lub wyprodukujemy go za pomocą nowoczesnych technologii. Mamy też środki chemiczne, które go utrwalają” – zapewnił.

 

Wąsowicz przypomniał, że Wisła po raz pierwszy otrzymała od FIS możliwość przeprowadzenia zawodów w weekend. „Chcielibyśmy również w przyszłości gościć najlepszych na świecie skoczków w takim terminie. Dlatego wzbogacimy program zawodów o wiele atrakcyjnych imprez na terenie naszego miasta” – zapowiedział. Stworzona zostanie m.in. strefa kibica w centrum Wisły (ok. 6 km od skoczni – PAP), a zawody będzie można tam obejrzeć na telebimie.

 

Konkursy PŚ każdego dnia obejrzy na skoczni 5 tys. kibiców. Zawody odbędą się wieczorami - 4 marca pierwsza seria rozpocznie się o godz. 20.30, a następnego dnia - o 16.

 

Skocznia HS 134 w Wiśle Malince w latach 2005-2008 została gruntownie zmodernizowana. Rekord obiektu należy do Austriaka Stefana Krafta, który 8 stycznia 2013 roku podczas kwalifikacji do konkursu PŚ uzyskał 139 m.