PZPN chce zabronić piłkarzom zmiany drużyny narodowej. Albo grają dla Polski, albo wcale

Piłka nożna
PZPN chce zabronić piłkarzom zmiany drużyny narodowej. Albo grają dla Polski, albo wcale
fot. Cyfrasport
Martin Kobylański grał i dla Polski, i dla Niemiec

Polski Związek Piłki Nożnej zamierza uregulować kwestię zmiany barw narodowych. Każdy piłkarz będzie musiał się zadeklarować, czy chce grać dla biało-czerwonych. Ten, kto pragnąłby spróbować swoich sił w innej drużynie narodowej, zamknie sobie drzwi do polskiej kadry.

Według Przeglądu Sportowego, Zbigniew Boniek oczekuje wyraźnych deklaracji od młodych piłkarzy, którzy mają dwa paszporty. Mają powstać wewnętrzne regulacje PZPN, które zabraniałyby powoływać do kadry niezdecydowanych zawodników.

 

Fornalik o reformie Ekstraklasy: Powiększmy ligę!

 

Jak można przeczytać w statucie FIFA, piłkarz o podwójnym obywatelstwie może raz zwrócić się z prośbą o zmianę reprezentacji. O ile nie wystąpił wcześniej w meczu o punkty. To jedyny warunek.

 

Prezes PZPN postanowił zrobić porządek w powyższej kwestii między innymi ze względu na przypadek Matta Miazgi. Utalentowany obrońca wystąpił kiedyś w barwach reprezentacji Polski U-18, jednak później postawił na Stany Zjednoczone. W listopadzie 2015 roku zadebiutował w kadrze w meczu o punkty, więc jest już "spalony" dla biało-czerwonych.

 

Więcej na ten temat w "Przeglądzie Sportowym".

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze