Serie A: Salah show, czyli Roma lepsza od Carpi

AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce okazała się lepsza od Carpi w stosunku 3:1. Zespół z Rzymu do zwycięstwa poprowadził Mohamed Salah, który do zdobytej bramki dołożył dwie asysty, miał więc udział przy każdej z bramek trzeciej drużyny Serie A. Szczęsnego pokonał Kevin Lasagna.

Rzymianie nie zamierzają składać broni i po chwili kryzysu starają się ponownie nawiązać do przewodzącej Serie A dwójki. Juventus i Napoli wydają się poza zasięgiem, bo różnica punktowa oscyluje w granicach dziesięciu oczek, jednak trwa zacięta walka o najniższy stopień podium calcio. Roma w pojedynku z beniaminkiem Carpi spisała się bez zarzutu, chociaż w 80. minucie był jeszcze remis.

2. Bundesliga: Kolejna bramka Klicha w barwach Kaiserslautern

Wynik otworzył lewy obrońca Lucas Digne, jednak już pięć minut później wyrównał Lasagna - Szczęsny nie miał zbyt wiele do powiedzenia, bowiem głupią stratę zaliczył Rudiger i napastnikowi gospodarzy pozostało wbić piłkę do pustej bramki. Końcówka to jednak już pokaz Mohameda Salaha, który do asysty przy golu Dzeko dorzucił bramkę na 3:1.

Carpi - AS Roma 1:3 (0:0)